Facebook Google+ Twitter

Warszawo, jak przyjmiesz studentów Uniwersytetu dla Dzieci?

Wykład o dziennikarstwie obywatelskim na Uniwersytecie dla Dzieci za mną. Interesujące doświadczenie, ciekawe znajomości. Jestem pod wrażeniem idei i organizacji, a także planów. Młodzi studenci ze Słubic latem wybierają się do Warszawy.

Fragment mojej prezentacji przygotowanej na wykład. Do dzieci przemówił Damian Kazak - autor Wiadomości24.pl - kiedyś najmłodszy dziennikarz obywatelski w Polsce. / Fot. Adam SzulczewskiUczyć świadomego obywatelstwa. To jest to! Uzdrawiać od podstaw! Edukacja społeczna i obywatelska to trudne tematy, ale mądra i odpowiedzialna kadra, proponująca ciekawe zajęcia możne osiągać świetne efekty. Ważne, by do treści nie przemycać wielkiej polityki, tematów z pierwszych stron gazet, by pozwolić dzieciom skoncentrować się na tym, co dotyczy ich bezpośrednio. Z najbliższego otoczenia. I traktować serio.

Wykład o dziennikarstwie obywatelskim. Na Uniwersytecie dla Dzieci

Wchodząc w dorosłe życie, młodzi obywatele mają wiedzieć, że samorząd nie musi być podejrzaną instytucją, że to od nich zależy, kto będzie ich reprezentował. Kto będzie decydował o ważnych dla wszystkich mieszkańców sprawach. Że istnieją organizacje pozarządowe, a zaangażowanie się w coś bezinteresownie, obywatelsko, nie musi budzić nieufności.

Że od świadomego odbiorcy zależy też, co będą oferowały media, jaka będzie ich jakość, co będzie czytane, oglądane.

Interesujące wykłady i warsztaty to nie wszystko co kadra Uniwersytetu dla Dzieci ze Słubic ma do zaoferowania. Realizatorzy projektu mają w planach jeszcze kilka ciekawych działań, np. olimpiadę obywatelską, a w lipcu wyjazd 50-osobowej grupy do Warszawy. Program pobytu jeszcze jest obmyślany. Organizatorzy chcą, by były w nim części polityczna, dziennikarska i społeczna.

A może ktoś z Warszawy ma jakiś pomysł, podpowiedź dla małych gości ze Słubic? Może ktoś się nimi zaopiekuje? Lub, jak w Słubicach, znajdą się chętni do pomocy wolontariusze?

Więcej o Uniwersytecie i moim wykładzie, zdjęcia TUTAJ:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Powinni zawitać przede wszystkim na Domaniewską do redakcji W24, poznać pracowników redakcji, posłuchać o DO i ich pracy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo niezawodna, przywracasz mi wiarę, że po zmianach w serwisie głos prowincji dociera do Warszawy. ;) Że Lubuskie jest ciekawe nie tylko wtedy, gdy dzieje się tu coś tragicznego.

Gdyby ktoś miał jakąś podpowiedź, gdzie wraz z opiekunami powinni udać się młodziutcy dziennikarze obywatelscy, kogo poznać, z kim się spotkać (mówię o tych trzech częściach - politycznej, dziennikarskiej i społecznej), jak to zorganizować, do kogo się zwrócić, to proszę o informacje. W komentarzu lub w poczcie. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś mnie woła ?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halo, Warszawa! Nikogo nie ma w domu? ;) Żadnych podpowiedzi, rad? Gdzie jesteś dziennikarzu obywatelski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.