Facebook Google+ Twitter

Warszawscy drogowcy czekają na śnieg. "Jesteśmy gotowi"

Warszawskie służby z Zarządu Oczyszczania Miasta przygotowują się na opady śniegu. W tym roku na walkę ze skutkami intensywnych opadów śniegu zarezerwowano 95 mln złotych.

Warszawskie służby z Zarządu Oczyszczania Miasta przygotowują się na opady śniegu. / Fot. Creatice Commons. Fot. Heidas. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Schneepflug_Strasse_vorne.jpg&filetimestamp=20091027135211 Dziś w nocy po raz pierwszy w tym roku spadł śnieg. Białe płatki jednak szybko topniały, bo ziemia była wilgotna i panowała dodatnia temperatura. Rankiem została tylko mała warstwa białego puchu na samochodach czy drzewach.

- Jeżeli widzimy na radarze, że zbliża się chmura z opadem, wykonawcy zimowego posypywania ulic stawiani są w stan gotowości" - mówi Iwona Fryczyńska, rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta w stolicy. Jak tłumaczyła na antenie TVN Warszawa tuż po odnotowaniu opadów na ulice wysypywany jest chlorek sodu, tak żeby padający śnieg się rozpuszczał. W przypadku intensywnych opadów i zalegającego błota śniegowego na stołeczne ulice wyjechać jest w stanie 308 pługosolarek. - Ulice powinny być czarne w trzy godziny od wydania polecenia posypywania chlorkiem lub w cztery godziny po wyjeździe na miasto pługosolarek - zaznacza.

Do walki ze śniegiem gotowe jest także port lotniczy im. Fryderyka Chopina. Służba utrzymania lotniska rozpoczęła przygotowania do odśnieżania pasów startowych, dróg kołowania i miejsc postojowych. Zdjęcie sprzętu do zimowego utrzymania porządku możemy zobaczyć w profilu.

Zdaniem synoptyków w najbliższych dniach temperatura w stolicy spadnie poniżej zera, a przelotne opady śniegu mogą utrzymać się nawet przez tydzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czekają. Zobaczymy czy nie zaśpią w 'godzinie zero". W każdym razie trzymam kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.