Facebook Google+ Twitter

Warszawscy kibice siatkarscy zakładają stowarzyszenie

We wtorkowe popołudnie kibice AZS Politechniki Warszawskiej, w tym także moja skromna osoba, spotkaliśmy się, by założyć stowarzyszenie - Klub Kibica AZS PW. Po rejestracji będzie to kolejna tego typu organizacja w Polsce.

AZS Politechnika Warszawska (obecnie J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska) we wrześniu rozpocznie piąty sezon w Polskiej Lidze Siatkówki. Od stycznia 2004 r. działał Klub Kibica, który organizował
doping na warszawskiej hali "Koło", gdzie mecze rozgrywają "Inżynierowie".

Oczywiście piękną tradycję chcemy kontynuować po rejestracji stowarzyszenia, które da nowe perspektywy rozwoju. Chcemy, by doping na "Kole" stawał się coraz bardziej urozmaicony, jak również by wszędzie gdzie gra nasz AZS, był ktoś w biało-zielonym szaliku i z pieśnią na ustach. Pod koniec poprzedniego sezonu klub liczył ponad 60 osób. Po rejestracji, kibice, którzy będą chcieli kontynuować swoją działalność zobowiązani będą do złożenia nowych deklaracji.

Pamiętam początki - niewielu ludzi, brak zaangażowania widzów w doping. Jednak jak wszystkie tego typu inicjatywy, także ta, z roku na rok, z sezonu na sezon, coraz mocniej oddziałuje na ludzi i powoduje, że siatkarskie mecze w stolicy są zarówno pod względem sportowym, jak i kibicowania na wysokim poziomie.

Stowarzyszenie musi przejść procedurę rejestracyjną, by móc pełną parą ruszyć w okolicach października, kiedy na parkiety powrócą gracze. Za najważniejszy cel postawiliśmy sobie popularyzację sportu, a przede wszystkim piłki siatkowej, jak również rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku kibiców siatkówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.