Facebook Google+ Twitter

Warszawscy licealiści świętują 200. urodziny Słowackiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-04 12:14

Kilka tysięcy uczniów z warszawskich liceów świętowało dwusetne urodziny Juliusza Słowackiego. Na Placu Bankowym, pod pomnikiem wieszcza zabrzmiało "200 lat". Był tort, baloniki i urodzinowe czapeczki.

Gościem uroczystości była Hanna Gronkiewicz - Waltz. Na specjalnym podnośniku prezydent miasta wjechała na wysokość pomnika wieszcza i zerwała mu z oczu czerwoną opaskę.

"Słowacki jest szczególnie związany z miastem - pracował w budynku warszawskiego ratusza" - podkreśliła prezydent.

Goście z Placu Bankowego przeszli się po Warszawie śladami Słowackiego. Jak wyjaśnia Marta Ossowiecka - organizatorka obchodów - podróże szlakiem Słowackiego to gra miejska z niespodziankami. W miejscach związanych z wieszczem uczestnicy spotkają się z "postaciami z epoki" m.in. z rodziną poety, jego współpracownikami, a także... rywalami.

Jak na prawdziwe urodziny przystało młodzież zorganizowała także tak zwane afterparty. Urodziny zorganizowali uczniowie warszawskiego liceum imienia Czackiego. Uroczystości będą kontynuowane również jutro. W planach koncert, spektakle w wykonaniu uczniów i rozstrzygnięcie gry terenowej poświęconej Słowackiemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.