Facebook Google+ Twitter

Warszawscy maturzyści zadowoleni po egzaminie z angielskiego

Maturzyści podchodzili dziś do pisemnej części egzaminu z języka angielskiego. Większość zdecydowała się na poziom podstawowy, który zgodnie z oczekiwaniami, okazał się w miarę łatwy.

Warszawa, matura 2009 z polskiego / Fot. PAPWygląda na to, że możemy spodziewać się dobrych wyników. Wśród abiturientów panują dobre nastroje. Większość maturzystów, pytanych dzisiaj przeze mnie o poegzaminacyjne wrażenia, była zadowolona. Sporo osób wyszło z sal przed czasem. – Matura na poziomie podstawowym była dosyć prosta – mówi Diana z LO im. Waldemara Milewicza przy ulicy Chłodnej w Warszawie. – Trochę kłopotów sprawiało jedno z zadań w części dotyczącej czytania ze zrozumieniem, poza tym OK – dodaje.

Trochę inaczej było w przypadku wersji rozszerzonej – tu odczucia egzaminowanych są różne. – Nie było źle, ale zadania z transformacji okazały się dosyć ciężkie – opowiada Michał z tego samego liceum. – Chodziło w nich o przetworzenie fragmentu tekstu przy użyciu innych słów i form, które zwykle trudno poprawnie dobrać – tłumaczy. Rafał, kolega Michała z klasy, dodaje: – W drugiej części bardzo łatwe było słuchanie, za to zadania z rozumienia tekstu trochę skomplikowane.

Mimo tych kilku problemów z poszczególnymi elementami tegorocznych matur wydaje się, że większość abiturientów jest z siebie zadowolona i spodziewa się uzyskania przynajmniej 30 proc., wymaganych do zaliczenia matury. Wyniki dopiero 30 czerwca, a póki co, maturzyści mogą szacować liczbę swoich punktów na podstawie arkuszy egzaminacyjnych, które wkrótce opublikujemy.

Niedługo egzaminy ustne – trzymamy kciuki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.