Facebook Google+ Twitter

Warszawscy rowerzyści świętują pierwsze urodziny Veturilo

Urodzinowy tort, pamiątkowe zdjęcia do albumu Veturilo i konkurs „Rowerowe skrzydła pełne nagród” czekają na Krakowskim Przedmieściu. Świętowanie rocznej obecności rowerów miejskich rozpocznie się dziś o 12.30.

 / Fot. Nextbike PolskaPonad 132 tys. i blisko 1,35 mln wypożyczeń. To właśnie na Krakowskim Przedmieściu Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapoczątkowała przed rokiem historię rowerów miejskich w stolicy. Wśród gości nie zabraknie dziś twarzy Verturilo – Zofii Klepackiej, brązowej medalistki igrzysk w Londynie. Pojawi się także Paweł Rosiński, rekordzista, który rower wypożyczył aż 546 razy. Osoby te są swoistym symbolem zmian w ruchu miejskim.

Niebieskie baloniki widoczne w całej Warszawie można wymieniać na pączki przed pomnikiem Kopernika i w czterech cukierniach Camargo. Obowiązuje jednak zasada – jeden pączek dla każdego rowerzysty. Poza słodkim poczęstunkiem będzie można odebrać nagrody za udział w konkursie „rowerowe skrzydła pełne nagród”. Wystarczy przyjechać pod pomnik Kopernika o 12.30 jednym z 10 rowerów oznaczonych konkursowymi grafikami na nadkołach. Organizatorzy postarali się o ciekawe upominki – podwójny bilet lotniczy od LOT do dowolnego miasta w Europie, bony na zakupy i telefony od sieci Heyah.

Sierpień z Veturilo

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez operatora systemu firmę Nextbike Polska i ZTM. Cały sierpień upłynie pod znakiem Veturilo. Dla chętnych konkursy fotografii i grafiki. Jeden z nich – „Wspólna droga” to forma akcji społecznej, która zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa na drodze. To jak rower może funkcjonować w przestrzeni miejskiej ma na celu pokazać konkurs „Veturilo i Warszawa”. Zwycięzcą zostanie autor najciekawszego zdjęcia roweru w stolicy. Na sympatyków Veturilo czeka też gra miejska na Pradze czy nocny przejazd ulicami stolicy pod hasłem „bądź widoczny”. Punktem kulminacyjnym będzie koncert „Pożegnanie lata” przy fontannie multimedialnej na podzamczu. Więcej informacji na stronie veturilo.waw.pl. i profilu Veturilo-Nextbike Polska.

System rowerowy Veturilo można znaleźć też w innych polskich miastach – Opolu, Wrocławiu i Poznaniu. Rejestracja umożliwia ponadto skorzystanie z rowerów aż w 80 miastach na trzech kontynentach. To nowy sposób, by przemieszczać się po mieście ekonomicznie i co najważniejsze ekologicznie. Nic dziwnego, że inicjatywa zdobywa coraz więcej użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.