Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10494 miejsce

Warszawscy seniorzy ustawiają się w kolejkach po bilet, który nie istnieje

Do kas biletowych warszawskiego ZTM-u przy Senatorskiej po karty do darmowych przejazdów komunikacją miejską ustawiają się kolejki emerytów. Karty te są jednak w Warszawie zupełnie niepotrzebne.

Autobus Neoplan z 1998 roku w Warszawie należący do MZA Warszawa. Wyprodukowany w firmie Neoplan Polska. / Fot. Aktron / Wikimedia Commons.Urzędnicy ZTM-u przecierają oczy ze zdumienia. Już dawno nie widzieli na Senatorskiej 37 takich kolejek w okresie wakacyjnym. Ostatni raz podobna sytuacja miała miejsce w zimę i była spowodowana wyrabianiem przez pasażerów osobistej karty miejskiej ze zdjęciem.

Wszystko zaczęło się od...

... Anny Białogórskiej, która z racji swojego wieku, powinna podróżować komunikacją miejską za darmo. Sędziwa mieszkanka Kalisza, jak wszyscy jej rówieśnicy, zobligowana była do wyrobienia karty upoważniającej do darmowych przejazdów autobusami, i do odbijania jej za każdym razem w elektronicznym czytniku. - Osoby, które pojawiły się dziś na Senatorskiej sugerowały się przypadkiem Pani Anny z Kalisza. W Warszawie nie ma czegoś takiego jak darmowy bilet dla seniorów. Zarząd Transportu Miejskiego od 2001 r. (wtedy wszedł w życie używany obecnie system biletowy) informuje o zasadach korzystania z karty miejskiej, o uprawnieniach do ulg dla poszczególnych osób oraz o zasadach korzystania z transportu miejskiego przez seniorów - komentuje zajście rzecznik prasowy ZTM Igor Krajnow.

Pani Białoskórska została ukarana mandatem w wysokości 100 zł, ponieważ nie zdążyła na czas wyciągnąć darmowego biletu i przyłożyć go to czytnika. Mimo oburzenia i protestów pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych, kontrolerka wystawiła staruszce mandat. Sprawa trafiła do windykatora.

Kiedy media zainteresowały się tym przypadkiem, urzędnicy nie anulowali mandatu, ale obniżyli jego wysokość do 44 zł. Dokładnie tyle wynoszą koszty poniesione przez firmę windykacyjną.

ZTM wyjaśnia sprawę

Warszawscy urzędnicy zalecają spokój, ponieważ w stolicy obowiązują inne zasady niż w Kaliszu.

Dla osób między 65. a 70. rokiem życia, ZTM oferuje bilet seniora, za który trzeba zapłacić 40 zł. Bilet ten uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez cały rok. Seniorzy w wieku powyżej 70 lat, którzy chcą podróżować bezpłatnie komunikacją miejską, muszą mieć przy sobie dowód osobisty albo inny dokument ze zdjęciem i z datą urodzenia.

- Obecnie sytuacja się już uspokoiła. Informacja podana do mediów odniosła zamierzony skutek. Kolejki seniorów znacznie się zmniejszyły - dodaje rzecznik ZTM-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polacy mają ogromne zaufanie do wszelakiej władzy i zapewne takie zachowania są tego skutkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykład jak jesteśmy niedoinformowani. To co powie jedna pani drugiej pani, jest ważniejsze, aniżeli to co w prasie, radio czy TV.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.