Facebook Google+ Twitter

Warszawscy taksówkarze protestowali przeciw konkurentom

Nie tylko ograniczenia ruchu, spowodowane obchodami 65. rocznicy powstania w warszawskim getcie, komplikowały wczoraj komunikację w Warszawie. Trwający od południa protest taksówkarzy jeszcze bardziej utrudnił poruszanie się po mieście.

Warszawscy taksówkarze są zbulwersowani działanością przewoźników / Fot. Tomasz KowalczykKierowcy protestowali przeciw nieuczciwej, ich zdaniem, konkurencji ze strony właścicieli samochodów, oferujących przewozy osób. W przeciwieństwie do taksówkarzy, nie muszą oni spełniać ustawowych wymogów uzyskania licencji, nie muszą instalować kas fiskalnych, nikt też od nich nie wymaga poddawania się specjalistycznym, zawodowym badaniom lekarskim.

– Jestem zbulwersowany działalnością przewoźników – powiedział Wiadomościom24.pl pan Wojtek, taksówkarz (na zdjęciu). – Nie po to robiliśmy wszystkie te badania, zakładaliśmy kasy fiskalne, żeby ci abnegaci mogli działać tak jak my. Choć tak naprawdę to nie oni zarabiają, tylko ci nad nimi.

Taksówkarski protest doprowadził do całkowitego zablokowania ulic północnej części miasta. Kolumna ponad 300 samochodów wolno przemierzała trasę od Bielan do centrum, w kierunku gmachu Ministerstwa Transportu przy ul. Chałubińskiego. Dotarła tam ok. godziny 16.00. MPT przyznało, że w trakcie przejazdu, na podróż taksówką w kierunku Śródmieścia należało dziś przeznaczyć pół godziny więcej niż zwykle.

Według Zespołu Prasowego Komendy Stołecznej Policji, z uwagi na odłączające się i przyłączające do kolumny pojazdy, ciężko było oszacować dokładną liczbę uczestników protestu. Ich przejazd przebiegał jednak bez żadnych zakłóceń. Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli taksówkarskich korporacji, inne formy protestu nie są planowane.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jedni są warci drugich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.04.2008 20:12

Wiem że w proteście rzeczą istotną jest ,żeby został on dostrzeżony. Jednak nie musi on być zauważalny nawet dla staruszki ,która idzie po emeryturę. Protest radze skierować "Panom taksówkarzom,, tam gdzie będzie skuteczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.