Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28697 miejsce

Warszawska Chmielna wypięknieje? Możesz mieć na to wpływ!

Urząd Dzielnicy Śródmieście prowadzi od 28 czerwca nową akcję: konsultacje społeczne dotyczące zmian na skwerze przy ul. Chmielnej. Do 19 lipca fundacja Czy Mogę Pomóc, pilotująca Projekt Chmielna, czeka na propozycje mieszkańców Warszawy.

Autorzy projektu proponują mieszkańcom, turystom, przedsiębiorcom z ulicy Chmielnej udział w projektowaniu wizerunku popularnego deptaka.

Co trzeba zmienić, aby skwer był przyjazny dla mieszkańców i turystów - to podstawowe pytanie, które stawiają autorzy akcji.

Fundacja Czy Mogę Pomóc, będąca jednocześnie inicjatorem akcji, we współpracy z architektami przedstawia trzy różne projekty skweru:

Gordo Studio
 / Fot. http://www.srodmiescie.warszawa.pl/
Otwarta, zielona przestrzeń.Green Partner
 / Fot. http://www.srodmiescie.warszawa.pl/
Dużo kwiatów i remont ceglanego murku.Paulina Mieleszko (studentka SGGW)
 / Fot. http://www.srodmiescie.warszawa.pl/cms/prt/view/chmielna-konsult-skw.html
Drewniane ławki i podświetlane drzewa.


Dlaczego warto wziąć udział w akcji?

Ulica Chmielna mieści się w samym sercu Warszawy. Pełnemu restauracji popularnemu deptakowi daleko jednak do doskonałości. Codziennie przechadzają się nim tłumy ludzi, zarówno miejscowych, jak i turystów. Zieleń i otoczenie są tam jednak bardzo zaniedbane, a nieliczne ławki poniszczone. Brak koncepcji architektonicznej negatywnie wpływa na ogólny jego wizerunek. Proponowane projekty są ciekawymi rozwiązaniami, na wybór których może wpływać każdy zainteresowany.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Szczegółowy opis projektów można zobaczyć na stronie:Urzędu Dzielnicy Śródmieście

Zagłosować można poprzez wypełnienie ulotki znajdującej się w kawiarni Cube przy ulicy Chmielnej i wrzucenie do podstawionej skrzynki.

Zagłosować można również drogą mailową na adres: dzielnica@srodmiescie.warszawa.pl lub napisać na adres: Urząd Dzielnicy Śródmieście, ul. Nowogrodzka 43 00-691, Warszawa z dopiskiem "Chmielna".

Podsumowanie konsultacji planowane jest na 19 lipca, na godzinę 17, kiedy to odbędzie się przegląd opinii nadesłanych do urzędu, prezentacja koncepcji oraz przeprowadzone zostaną otwarte warsztaty projektowe. Na podstawie wszystkich nadesłanych sugestii i opinii zostanie opracowany wspólny projekt, według którego Zarząd Terenów Publicznych wykona remont skweru, który zostanie zrealizowany jeszcze w bieżącym roku.


Zapraszamy do głosowania!


Źródła:
chmielna.org
śródmieście.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.