Facebook Google+ Twitter

Warszawska Firma Wydawnicza poleca "Sondę" Marka Siudyma

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-28 14:35

Ta książka będzie zapewne pasjonującą lekturą dla dzisiejszych czterdziesto- i pięćdziesięciolatków, którzy jako dzieci i nastolatki z wypiekami na twarzach śledzili „Sondę” od pierwszego odcinka.

 / Fot. Materiały prasoweW dość monotonnych czasach PRL-u był to najbardziej pasjonujący program popularnonaukowy. Już sama czołówka ─ w której wykorzystano sugestywną grafikę przedstawiającą wiadomość o naszej planecie wysłaną w kosmos do innych cywilizacji ─ rozbudzała ciekawość i wyobraźnię oraz sugerowała, że warto przekraczać ograniczenia techniczne i cywilizacyjne.

Autor książki „18.20 SONDA” był współautorem tego programu. Mamy teraz niezaprzeczalną przyjemność zajrzeć za kulisy realizacji tej kultowej audycji i dowiedzieć się, jak powstawały zachwycające, aż zapierające dech w piersiach, ujęcia. Zainteresowani poznają z pierwszej ręki stosunki panujące w TVP i w minionym ustroju w ogóle, bo wspomnienia Marka Siudyma to opowieść o życiu w tych jakże już odległych czasach, z „Sondą” w roli głównej.

O autorze: Marek Siudym – twórca telewizyjny, współpracownik popularnonaukowego programu telewizyjnego "Eureka", a także współtwórca "Sondy".

ISBN: 978-83-7805-606-5
Oprawa: miękka
Format: 144x206 mm
Liczba stron: 164, zdjęcia
Premiera: 17 grudnia 2012
Cena: 30 zł

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To znakomity pomysł. Świetne programy Sondy były niezwykłe. Zastanawiam się czy znalazłby się wydawca, który wydałby książkę, albo zrobił montaż filmowy z programów "Jajko Kolumba". Też świetny popularnonaukowy program. Inny bardzo dobry i na czasie program poświęcony bezpieczeństwu ruchu drogowego pt. "Czy musiało tak być?" - oba wieloodcinkowe, emitowane w TVP. Pewnie znalazłoby się więcej naprawdę dobrych, wartościowych pozycji, które warto przypomnieć, bo ogromna większość jest nadal aktualna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ci dopiero...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.