Facebook Google+ Twitter

Warszawska giełda za droga dla Niemców?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-29 14:43

Niemiecka Giełda rozważa rezygnację z kupna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Taką informację podał niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

Według gazety, która powołuje się na źródła w kręgach finansowych, prezes niemieckiej spółki Reto Francioni uważa cenę warszawskiej giełdy za zbyt wygórowaną. Dziennik przypomina, że w ubiegłym tygodniu rząd w Warszawie zwrócił się do spółki Deutsche Börse, aby poprawiła swoją ofertę zakupu Giełdy Papierów Wartościowych.

"Wartość warszawskiej giełdy wyceniono przy tym na ponad miliard euro, co oburzyło Francioniego" - pisze "Frankfurter Allgemeine". Dlatego, jak dodaje, Niemieckiej Giełdzie "przechodzi ochota" na przejęcie giełdy w Warszawie.

Dziennik zaznacza, że rezygnacja stanowiłaby zaskakujący zwrot w procesie prywatyzacyjnym Giełdy Papierów Wartościowych. Niemiecka spółka jako jedyna złożyła bowiem ofertę kupna.

Nowy inwestor strategiczny warszawskiej giełdy ma zostać właścicielem większościowego pakietu jej akcji. Spółka Deutsche Börse, zarządzająca między innymi Giełdą Papierów Wartościowych we Frankfurcie, jest jedną z największych tego typu instytucji na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.