Facebook Google+ Twitter

Warszawska gra terenowa przybliży historię Warszawy uczniom z Norwegii

Z pomocą nowoczesnych urządzeń, grupa norweskich uczniów w towarzystwie polskich rówieśników zobaczy, jak zmieniała się Warszawa na przestrzeni ostatniego stulecia. Już dzisiaj, 8 marca, młodzi ludzie będą uczestniczyć w grze terenowej w centrum Warszawy o godzinie 15.

Warszawa, Stara Ochota, ul. Mochnackiego w latach 30.XX wieku. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_Mochnackiego_lata30.jpg Młodzież, która będzie uczestniczyła w grze terenowej dostanie odbiorniki nawigacji satelitarnej GPS, mapy oraz zdjęcia lotnicze. Uczniowie będą mieli okazję obserwować jak na przestrzeni lat zmieniała się miejska zabudowa. Będzie to możliwe dzięki starym fotografiom oraz zdjęciom satelitarnym.

Kościół Garnizonowy (przedwojenna cerkiew prawosławna), kościół Św. Anny czy plac Piłsudskiego – to tylko kilka miejsc, których historię odkryją uczniowie, uczestnicy tego projektu. Jednym z zadań w grze terenowej będzie odnalezienie śladów Powstania Warszawskiego. Na współczesne mapy młodzi ludzie naniosą trasy kanałów, którymi warszawiacy przemieszczali się w czasie powstania. Zobaczą dzielnice, które zostały wydzielone w czasie wojny na getto.

Grę przygotowano w ramach projektu Akademia EduGIS realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Projekt ma na celu upowszechnienie zastosowań technologii informacyjnych oraz geoinformacyjnych.

"Gra terenowa to znakomity sposób na prowadzenie ciekawych lekcji interdyscyplinarnych. Naszym zadaniem jest pokazanie, jak wykorzystywać w edukacji nowoczesne narzędzia takie, jak nawigacja satelitarna, aplikacje mapowe i inne bazujące na technikach geowizualizacji" – mówi Elżbieta Wołoszyńska, koordynator warsztatów EduGIS (UNEP/GRID-Warszawa) w
życiuwarszawy.pl

W trzydniowych warsztatach wezmą udział uczniowie i nauczyciele z liceum w Gjøvik oraz z Liceum Ogólnokształcącego Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie i z VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.