Facebook Google+ Twitter

Warszawska grupa Neuronia zapowiada nową płytę

W połowie października do polskich sklepów muzycznych trafi trzeci album warszawskiej grupy metalowej Neuronia zatytułowany "Under the Same Sky".

 / Fot. materiały prasowe„Under the Same Sky” to trzeci studyjny album w dyskografii Neuronii. Na płycie zespół kontynuuje drogę wytyczoną na poprzednim wydawnictwie – zawierającej cztery utwory EP-ce "Insanity Relapse". Specjalnością Neuronii jest eklektyzm i łączenie gatunków - od balladowych brzmień, poprzez klasyczny heavy metal i thrash aż do melodyjnego death metalu.Płyta została zarejestrowana na przełomie lutego i marca 2015 roku w legionowskich studiach Heinrich House oraz Sonic Strike, a także w znanym warszawskim studiu Sound Division. Nad całością prac czuwał dobry znajomy zespołu - Filip "Heinrich" Hałucha, doświadczony producent znany z pracy z takimi zespołami, jak Vesania, Hate, Leash Eye, Sphere czy Death Denied.

Na "Under the Same Sky" znajdują się zarówno wściekłe, thrashowe kawałki ("Good Clean Fun", "Last Shot", "Anger Spent"), transowe, gęste brzmienia ("Get Ready for War", "Imminent Slaughter of Irrational Shitheads"), jak i numery balladowe ("An Elegy", "Dialogues of a Love Lost"). Znalazło się także miejsce na flirt ze sludge'm ("The Descent"), instrumentalny "Forest Fury" czy mocno inspirowany melodyjnym death metalem utwór tytułowy.
Początki Neuronii sięgają 2003 roku. Na początku było wspólne granie gitarzysty Michała „Miśka” Rogali i perkusisty Łukasza Szewczyka. Po dwóch latach, w grudniu 2005 roku powstał pierwszy skład Neuronii. W tamtym okresie zespół grał mieszankę rock’n’rolla i metalu.

W lutym 2008 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Winter of My Heart”. Klipy do utworów „Psycho” i „Demon’s Kiss” emitowane były w MTV i 4FunTV. Lata 2008 i 2009 to promocja płyty na wielu koncertach, m.in. u boku Tankard, Lizzie Borden, Torture Squad i Pandemonium oraz na Hunterfeście w Szczytnie. W listopadzie 2009 roku do zespołu dołączył obecny wokalista Michał „Tektur” Nawrot. Z nim w składzie Neuronia rozpoczęła w 2010 roku pracę nad drugą płytą „Follow the White Mouse”, która trafiła do sprzedaży w listopadzie 2010 roku ponownie zdobywając przychylne recenzje fanów i dziennikarzy.

Rok 2010 to dla zespołu przede wszystkim koncerty i promocja nowej płyty, m.in. podczas warszawskiego Military Camp Festival, Rocka na Bagnie czy Lublin Rock Fest II oraz licznych koncertów u boku m.in. Corruption czy Quo Vadis. Neuronia uczestniczyła także w eliminacjach do festiwalu Wacken Open Air. Singiel Put Your Dukes Up przez kilka tygodni okupował pierwsze miejsce na liście przebojów AntyRadia – TurboTop. W 2011 roku album „Follow the White Mouse” trafił do dystrybucji międzynarodowej dzięki ukraińskiej wytwórni Metal Scrap Records.

W 2012 roku grupa opublikowała ep-kę „Insanity Relapse”, po czym zabrała się za pracę nad nowym materiałem, który po 3 latach trafił na nową płytę „Under the Same Sky” (premiera połowa października – dystrybucja MonseArt Music).

Neuronia to zespół doświadczony koncertowo. Warszawiacy występowali na jednej scenie z takimi artystami jak Sabaton, U.D.O., Blayze Bayley, Paul Di’Anno, Tankard, Pandemonium, KAT & Roman Kostrzewski, CETI, Quo Vadis, Torture Squad, Lizzie Borden, Corruption czy Jelonek.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.