Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16752 miejsce

Warszawska Karta Turysty w końcu opłacalna?

Rozpoczęło się astronomiczne lato i sezon wakacyjny uznajemy za otwarty! Wszyscy chętnie zostawią pracę, zmartwienia, aby na jakiś czas zamienić się w turystę. Warszawa dla osób przejezdnych ma do zaoferowania (oprócz wielu zabytków i atrakcji) Warszawską Kartę Turysty.

 / Fot. WKT, mat. promocyjneWKT to projekt miejski, który upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, a także do uzyskania rabatu usług proponowanych przez niektóre obiekty. W tej chwili do projektu przystąpiło ok. 130 podmiotów (np. muzea, hotele, kluby, restauracje). Dzięki karcie podróżujący mogą z łatwością poruszać się po mieście i jednocześnie oszczędzać swoje pieniądze. Takie są założenia, jednak jak jest w rzeczywistości?

Na oficjalnej stronie Warszawskiej Karty Turystycznej znajduje się lista współpracujących obiektów, są to między innymi: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki (bilet ulgowy), Centrum Sztuki Współczesnej (7 proc. zniżki), Club 70 (bezpłatne wejście), Szlafrok Club (10 proc. zniżki), Muzeum Powstania Warszawskiego (bilet normalny 3 zł, ulgowy 2 zł), Muzeum Narodowe (bilet ulgowy na wystawy stałe), Muzeum Więzienia Pawiak (wstęp bezpłatny), Fabryka Trzciny (10 proc. zniżki). Niestety przeglądając ofertę można zauważyć, że brakuje jeszcze wielu znanych, prestiżowych obiektów. Najbardziej opłacalne jest korzystanie z WKT w miejscach mało popularnych, często to właśnie w nich wstęp jest bezpłatny.

Jeszcze trzy lata temu posiadanie karty nie było opłacalne, ponieważ koszt zakupu wynosił 65 zł (z możliwością korzystania przez 3 doby). Samo jej wykupienie wiązało się więc z zapłaceniem kwoty kilkukrotnie przebijającej cenę biletu transportu miejskiego. Jak opcja prezentuje się dzisiaj? Gdy zakupimy już kartę ( Tu informacja, gdzie kupić WKT) zaplanujmy wydatki swojego pobytu w stolicy:

Koszt karty: 20 zł za dobę
Zwiedzanie: Zachęta (bilet 10 zł), Muzeum Powstania Warszawskiego (bilet 3 zł), Muzeum Narodowe (bilet 7zł), PKiN - taras widokowy (bilet 15 zł)
W sumie koszt wynosi: 55 zł

Jeżeli podróżujemy bez karty koszt będzie wyglądał następująco:

Koszt biletu dobowego: obecnie 9 zł, a po zmianach od 16 sierpnia 12 zł
Zwiedzanie: obiekty wymienione wyżej (bilety bez zniżek: 55 zł)
W sumie koszt wynosi: 66 zł przed 16 sierpnia, 69 zł po 16 sierpnia.

Czytaj także: Dlaczego Warszawę czeka podwyżka cen biletów? ZTM odpowiada

Dodatkowo jeżeli doliczymy zniżki za wynajęcie pokoju w hotelu, a także wyjścia do restauracji (zniżki od 5 proc. do 12 proc.) koszt pobytu w Warszawie dodatkowo się zmniejszy. WKT staje się więc dobrą opcją dla turystów, ponieważ dzięki niej mogą zaoszczędzić swoje pieniądze, a wszystkie informacje o obiektach mają podane w jednym miejscu. Do ulotek, które można pobrać ze strony dodatkowo dołączona została mapa Warszawy, gdzie zaznaczono większość obiektów. Wniosek jest prosty, posiadanie karty zaczyna być opłacalne, miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

nmj
  • nmj
  • 01.07.2011 10:10

Cała trudność w znalezieniu... polega na wpisaniu w wyszukiwarce google: warszawska karta turysty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy temat, jednak brakuje mi informacji dotyczącej sposobu zakupu karty lub odnośnika do oficjalnej strony. Tym bardziej, że pod adresem wkt.pl kryje się firma specjalizująca się w dystrybucji materiałów i systemów budowlanych ;-) Dla mniej wprawionych w poszukiwaniach adres pod którym można znaleźć szczegółowe informacje o karcie www.warsawcard.com może być zbyt trudny to odszukania.

Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic jak jechać do Warszawy jako turysta;)) Pozdrawiam serdecznie & dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.