Warszawska Legia nowym liderem Ekstraklasy

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 21:46

Walka o tytuł mistrza Polski w piłce nożnej nabiera rumieńców. Nowym liderem piłkarskiej Ekstraklasy została drużyna Legii Warszawa.

Drużyna Jana Urbana w dramatycznych okolicznościach pokonała w meczu 26 kolejki Ekstraklasy Łódzki Klub Sportowy. Bramkę dająca legionistom trzy punkty strzelił w doliczonym czasie gry zawodnik ŁKS -Robert Sierant.

Warszawiacy wykorzystali potknięcie dotychczasowego lidera Wiały Kraków. Piłkarze Macieja Skorży zaledwie zremisowali w Gliwicach z tamtejszym Piastem 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzeli 23. minucie Kamil Wilczek, wyrównał Kamil Wilczek.

Potknięcia krakowian nie wykorzystali piłkarze Lecha Poznań. Kolejorz zaledwie zremisował z broniącym się przed spadkiem Ruchem Chorzów 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił w 45 minucie spotkania Robert Lewandowski, wyrównał w 66 minucie strzałem z rzutu wolnego Tomasz Brzyski.

Piłkarze Lecha Poznań zanotowali czwarty remis z rzędu na własnym boisku. Podopieczni Franciszka Smudy nie zdobyli również kompletu punktów od trzech ligowych meczów.
Szansy do dołączenia dołączenia do ścisłej czołówki piłkarskiej Ekstraklasy. Po wyjazdowej porażce 0:1 z ostatnią w tabeli Cracovią "Czarne koszule" tracą 7 punktów do liderów - Legii Warszawa. Przed Cracovią, choć nadal zamyka tabelę, otworzyła się szansa na uniknięcie spadku do 1. ligi.

Jedyną bramkę w meczu strzelił Bartosz Ślusarski w 56. minucie. Polonia miała kilka okazji do wyrównania, jednak krakowianom udało się dowieźć prowadzenie do końcowego gwizdka.
W piłkarskiej Ekstraklasie trwa zacięta walka nie tylko tytuł mistrza Polski. Nie rozstrzygnięta pozostaje rywalizacja o utrzymanie w elicie. Swoje mecze poza wspomnianą Cracovią, wygrały Odra Wodzisław, Górnik Zabrze, cenny punkt wywalczyła Arka Gdynia.

Po 26. kolejkach Legia Warszawa zgromadziła 54 punkty, druga jest Wisła Kraków z 52 punktami, trzeci jest Lech Poznań, który traci do lidera trzy "oczka". Tabelę zamyka Górnik Zabrze, który zgromadził 25 punktów- tyle samo co będąca miejsce wyżej Cracovia.