Facebook Google+ Twitter

Warszawska Noc Muzeów 2010

W nocy z 15 na 16 maja w Warszawie odbędzie się Noc Muzeów. Już po raz 7. będzie można przeżyć niezwykłą muzealną przygodę. 40 koncertów, 6 przedstawień, gra miejska i kiermasz wydawnictw muzealnych - to tylko niektóre z licznych atrakcji.

Noc Muzeów 2010 / Fot. organizatorNoc Muzeów to doskonała okazja do zobaczenia ekspozycji muzealnych w nietypowych godzinach i przejechania się zabytkowymi autobusami - "ogórkami". Na tę niezwykłą noc przygotowano mnóstwo atrakcji: m. in 40 koncertów, 6 przedstawień, grę miejską i kiermasz wydawnictw muzealnych. Przewidziany jest również program dla dzieci. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Do tegorocznej imprezy przystąpiło 158 placówek kulturalnych. Są to nie tylko muzea i galerie, również Synagoga im. Nożyków, Sejm RP oraz Giełda Papierów Wartościowych. Tej nocy zostaną otwarte także instytuty narodowe: Bułgarski Instytut Kultury, Czeskie Centrum, Instytut Słowacki i Węgierski Instytut Kultury. Jak czytamy na stronie: "Noc będzie wyjątkowa, ponieważ nad tegoroczną akcją unosić się będzie duch Fryderyka Chopina. Obchodzony obecnie rok naszego wielkiego kompozytora zostanie zaakcentowany m.in. przedstawieniem Teatru Akt na Krakowskim Przedmieściu, inscenizacją muzyczno-poetycką w Muzeum Fryderyka Chopina oraz licznymi koncertami". Przedstawienie odbędzie się o 20.

Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w Berlinie w 1997 roku, 4 lata później przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim. Obecnie bierze w niej udział około 120 miast europejskich. W Polsce wydarzenie to odbywa się od 2003 roku, z każdym rokiem przystępuje do niego coraz więcej miast. Jak zapewniają organizatorzy "głównym celem tej imprezy, odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy, jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności".

Szczegóły na stronie Noc Muzeów 2010. Program zwiedzania znajduje się tutaj.

NOC MUZEÓW 2010
Warszawa: 15/16 maja
w godz. od 19 do 3 nad ranem (w niektórych placówkach do 1)
wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Po wczorajszej nocy mam pewne spostrzeżenie. To nie noc a jedynie wieczór. Większość ciekawych wydarzeń i wystaw dostępna pomiędzy 21 a 24. Jak dla mnie noc trwa do 3 nad ranem. Tutaj to wyjątek.

Ale najgorsze chyba są te "hordy" podpitych... Co ciekawe nie nastolatków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idę jak co roku:) tylko tym razem zaowocuje to galerią lub artykułem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może się spotkamy. ;) A klimat rzeczywiście niezwykły. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brzmi ciekawie i klimat zapewne niepowtarzalny ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może gdzieś na Trakcie się spotkamy. To naprawdę niepowtarzalna atmosfera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie mogę się doczekać. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.