Facebook Google+ Twitter

Warszawska Ochota mówi "nie" zamurowywaniu ptaków

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-04-07 15:23

Urząd Dzielnicy Ochota wspólnie z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków podjęli inicjatywę ochrony ptaków, które giną podczas prac termoizolacyjnych budynków.

Podczas spotkania w Urzędzie Dzielnicy Ochota. / Fot. Iwona BuczekWydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Ochota wspólnie z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków przeprowadził dziś konferencje informacyjno-szkoleniową zorganizowaną pod patronatem zastępcy burmistrza Ochoty Maurycego Seweryna.

Zaproszeni zostali przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, administratorzy budynków komunalnych, w tym Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota, Gminnej Gospodarki Komunalnej Ochota oraz przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”

Celem spotkania było uwrażliwienie administratorów na problemy ekologiczne związane ze środowiskiem życia ptaków gniazdujących w rejonie urbanistycznym Warszawy, a w szczególności dzielnicy Ochota. Prowadzący szczególną uwagę zwrócili na ochronę ptaków podczas termo-izolacji budynków oraz przedstawieniu merytorycznych i prawnych aspektów rozwiązań chroniących ptaki. W chwili obecnej zdarza sie, że robotnicy budowlani podczas prac zatykają bądź zamurowują otwory do starodachów i wszelkiego typu szczelin, nie zdając sobie sprawy, że w środku znajdują się żywe ptaki. Wycieńczone i głodne umierają w męczarniach.

– Należy chronić ptaki, nie można pozwolić, by były zamurowywane żywcem podczas termo-izolacji budynków – powiedział dr Wiesław Nowicki z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
– Należy wspierać takie inicjatywy. Budowanie betonowych osiedli nie może wykluczać troski o zachowanie gatunków ptaków, które żyją na terenie Ochoty. Urząd Dzielnicy Ochota włączył się w działania wspierające ekologię – dodał zastępca burmistrza Maurycy Seweryn.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków działa od 1991 roku na terenie całego kraju. Zrzesza 2000 członków, których celem jest ochrona dzikich ptaków i miejsc, w których one żyją. Urząd Dzielnicy Ochota przeznaczył w tym roku prawie 2 tys. zł na pomoc w dokarmianiu ptaków takich, jak: jerzyki, szpaki, wróble, sierpówki, kawki. Dodatkowo Maurycy Seweryn planuje wspólnie z OTOP zakup skrzynek, w których zagrożone ptaki będą mogły swobodnie i bezpiecznie gniazdować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

byle nie zaprzestali tych termoizolacyjnych prac ze względu na ptaszki :P
Super wszystko, ale nie napisałaś jakie są możliwe sposoby ratowania wróbelków :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomniałam tego plusa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za temat i plus dla pomysłodawców akcji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.