Facebook Google+ Twitter

Warszawska policja ma nowy supersamochód

Policjanci ze śródmiejskiej policji otrzymali wczoraj z rąk Hanny Gronkiewicz-Waltz kluczyki do supernowoczesnego samochodu ze stanowiskiem dowodzenia. Ułatwi on mundurowym pracę przy zabezpieczaniu imprez masowych.

Samochód / Fot. KSPSamochód został zakupiony z funduszy urzędu miasta i kosztował łącznie 360 tys. zł.

Nowoczesny pojazd – Mercedes Vito, wyposażony jest w system łączności radiowej, telefonicznej, laptop z możliwością dostępu do internetu, faks, drukarkę, kamery i aparat fotograficzny. - Będzie nam umożliwiał miedzy innymi dostęp do wewnętrznych baz danych policji oraz tworzeniw wspólnej łączności z innymi służbami, które zabezpieczają imprezy - mówi aspirant sztabowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście, Tomasz Oleszczuk.

Do tej pory policjanci zabezpieczający publiczne zgromadzenia musieli najpierw kontaktować się ze stołeczną komendą, co uniemożliwiało szybki przepływ informacji. Teraz dostęp do baz danych będzie możliwy na miejscu, a kontakt z biurem bezpieczeństwa i ratuszem o wiele szybszy.

Samochód będzie wykorzystywany przede wszystkim na terenie Śródmieścia, bo jak mówi Tomasz Oleszczuk to tutaj odbywa się najwięcej imprez organizowanych w Warszawie. - Jeśli zajdzie taka potrzeba samochód będzie udostępniany innym rejonom miasta, a w miarę możliwości innym miastom w Polsce.

Podobne wozy policyjne są używane w największych miastach Unii Europejskiej. Policjanci ze Śródmieścia mają nadzieję, że do czasu rozpoczęcia Euro 2012 uda się zakupić jeszcze kilka samochodów tego typu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.