Facebook Google+ Twitter

Warszawska Sadyba-Ogrody zaprasza

Dzisiaj - 5 czerwca - jeszcze można przyjść na Sadybę i spotkać się ze znanym rysownikiem komiksów, murali, autorem projektu postaci Wiedźmina, mieszkańcem Sadyby – Przemkiem „Trustem” Truścińskim.

Odremontowany, o miłej nazwie Skwer Starszych Panów / Fot. Alicja PionkowskaOgrody na warszawskiej Sadybie. W tym roku po raz piąty (3-5 czerwca) gościnni mieszkańcy zapraszają do tej zielonej enklawy Mokotowa. Wspólnie z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Miasto-Ogród Sadyba można uczestniczyć w wielu interesujących spotkaniach, obejrzeć kilka wystaw malarskich, posłuchać historii o tej części Warszawy, o słynnych ludziach, którzy tu mieszkali, a także spotkać znane postacie.

Od niedawna mieszkańcy mogą cieszyć się uroczym miejscem jakim po remoncie stał się Skwer Starszych Panów. Dużo zieleni, wygodne ławki i bezpieczne, ogrodzone miejsce zabaw dla dzieci. Wczoraj po 10. wieczorem odbyło się tu inauguracyjne odpalenie 12 nowych latarni gazowych, które pięknie zdobią skwer. Jest to kolejny etap rewitalizacji gazowych latarni na Sadybie - zainicjowany przez Tow. Miasto-Ogród Sadyba i realizowane z sukcesem przez dzielnicę Mokotów i Gazownię Warszawską. Znany varsavianista p. Jarosław Zieliński opowiadał o historii gazowych latarni w Warszawie.

Czerwcowa niedziela - na Skwerze Starszych Panów mieszkańcy urządzili "pchli targ" / Fot. Alicja PionkowskaDzisiaj, w niedzielę, 5 czerwca jeszcze można obejrzeć obrazy Marty Piekut - uczennicy prof. Starowieyskiego. Wspaniałe kompozycje kwiatowe z naszych łąk, ogrodów i egzotyczne kwiaty z różnych rejonów świata.

Niezwykle barwnie przedstawia się „pchli targ”. Mieszkańcy wystawiają na sprzedaż, za symboliczne sumy, różne zbędne rzeczy ze swych strychów, piwnic, kredensów i szaf. Można obejrzeć, potargować i… kupić coś niezwykłego.

Na wyjątkową okazję zapowiada się wystawa obrazów dwóch znanych i cenionych artystek: matki i córki, panie Elżbieta Radziwiłł i Krystyna Radziwiłł-Milewska wspólnie pokażą swoje obrazy.

Warszawska drużyna harcerska UFO zaprasza dzisiaj (niedziela, 5 czerwca) wieczorem na wspólną zabawę przy ognisku - będzie coś dla ciała i dla ducha. Niezwykle interesująco zapowiada się też spotkanie ze znanym rysownikiem komiksów, murali, autorem projektu postaci Wiedźmina, mieszkańcem Sadyby – Przemkiem „Trustem” Truścińskim. Wieczorem będzie można zobaczyć dokonania artysty w multimedialnej prezentacji, a także na wystawie na płocie agencji reklamowej G7.

Żałuję, że nie mogłam być ani w piątek ani w sobotę, ale udało się dzisiaj, zrobiłam kilka zdjęć, zapraszam do obejrzenia i do przyjścia na Sadybę jeszcze dzisiaj (niedziela, 5 czerwca), bo po południu i wieczorem też będzie sporo atrakcji. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach:

www.otwarteogrody.pl
oraz www.miasto-ogrod.sadyba.waw.pl
Uroczy labrador "biszkopcik" czeka w cieniu drzew na swego przyjaciela / Fot. Alicja Pionkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.