Facebook Google+ Twitter

Warszawska Ścieżka Międzykulturowa. Przyłącz się do zabawy!

Edukacyjne gry miejskie odbędą się w Śródmieściu (28 września), na Woli (5 października) i Pradze (10 października). Ich celem jest edukacja młodzieży w zakresie wiedzy na temat wielokulturowej Warszawy.

Edukacja międzykulturowa / Fot. um.warszawa, http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/photo.php?name=23666wsm.jpg Projekt "Warszawskiej Ścieżki Międzykulturowej" jest ściśle związany z obchodami Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego. Prócz budowania dialogu między przedstawicielami różnych kultur i tradycji ma na celu promować Warszawę jako Europejską Stolicę Kultury 2016.

Przedsięwzięcie skierowane jest do nauczycieli i młodzieży szkolnej. Podczas zaplanowanego przez stołeczny Ratusz cyklu szkoleń, nauczyciele będą przygotowywani do prowadzenia lekcji wychowawczych poświęconych grupom kulturowym. Otrzymane w trakcie kursu publikacje i książki przedstawiające wielokulturowa Warszawę, pomogą w późniejszym czasie wychowawcom w tworzeniu konspektu samodzielnych zajęć.

Rozrywki nie zabraknie także dla młodszych uczestników projektu. Z myślą o nich przygotowane zostały miejskie gry edukacyjne. Ich celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat wielokulturowej Warszawy. Odbędą się one kolejno: w Śródmieściu (28 września), na Woli (5 października) i Pradze (10 października). Grupę uczniów, którzy zwyciężyli w rozgrywce prócz wyśmienitej zabawy czekają nagrody.

W trakcie gry uczestnicy podzieleni zostaną na rywalizujące ze sobą drużyny. Wyposażeni w specjalne mapki satelitarne ruszą w przestrzeń miejską w poszukiwaniu widniejących na mapkach punktów. Tam na każdą drużynę będą czekały do wykonania oryginalne zadania, często wymagające nawiązania kontaktu z osobami bezpośrednio nie zaangażowanymi w zabawę - przechodniami czy mieszkańcami stolicy, szybkiego dotarcia w wyznaczone miejsce, odebrania i odczytania poszlak czy też odnalezienia ukrytego przedmiotu. Taka forma edukacji młodzieży może przynieść naprawdę pozytywne rezultaty.

Źródło:um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.