Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1726 miejsce

Warszawski Duet Sentymentalny na żywo w Regeneracji

W piątek, 12 czerwca, w klubie Regeneracja odbędzie się koncert Warszawskiego Duetu Sentymentalnego. Podczas swoich kameralnych koncertów zespół przywołuje klimat przedwojennej warszawy. Wstęp jest wolny.

Warszawski Duet Sentymentalny to projekt Gabrieli Mościckiej i Grzegorza Domańskiego, który wyrósł na gruncie Grupy Teatralnej Warszawiaki, jest jednym ze składów działającej pod kierownictwem Gabrieli, Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Podczas występów prezentują oni znane i mniej znane przedwojenne polki, foxtroty, tanga i walczyki, na akordeon, banjolke i głosy.

Grupa Teatralna Warszawiaki powstała w 2007r z inicjatywy Matiny Bocheńskiej, która połączyła miłośników dawnej Warszawy we wspólnym działaniu. Dialogiem, wierszem, piosenką docierają do wyobraźni przechodnia dzieląc się zdobytą wiedzą. Koncerty,sceniczne występy kabaretowe i uliczne akcje przygotowujemy czerpiąc wiedzę ze źródeł. Ferajna z zaciekawieniem uczy się od starszych warszawiaków nowych sztuczek karcianych czy też tekstów piosenek, które choć znane ulicy nie zostały nigdzie zapisane. Scenariusze występów kabaretowych opierają sie na tekstach zaczerpniętych z przedwojennej prasy, na zasłyszanych opowieściach. Głeboko wierzą w to, ze humor, który towarzyszył Warszawiakom przed wojną do dziś tak samo bawi i porusza!

Orkiestra Sentymentalna to zespół pod kierownictwem Gabrieli Mościckiej występujący w różnych składach i okolicznościach, rozsmakowany w dawnych, przedwojennych melodiach. Wykonuje m. in. piosenki z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran, jak również własne kompozycje w podobnym klimacie. Aranżacje i sposób wykonania wybranych utworów jest wierny ich oryginalnemu decorum, jednakże nie jest rekonstrukcją, a wspólnym dziełem wykonawców. Zespół kultywuje miejski folklor sprzed lat w autentyczny sposób oddając urok tych dawnych melodii.
O zespole: https://www.facebook.com/events/1429501950682967/
Grupa Teatralna Warszawiaki: https://www.facebook.com/Warszawiaki
Orkiestra Sentymentalna: https://www.facebook.com/warszawskaorkiestrasentymentalna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.