Facebook Google+ Twitter

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - 7. edycja

Koniec tego roku w Polsce obfituje w tematyczne festiwale filmowe. Oprócz Kina w Pięciu Smakach i Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską, w dniach 24-29 listopada rozpocznie się 7. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej.

Warsaw Jewish Film Festival 2009 / Fot. Warsaw Jewish Film FestivalTegoroczna, 7. edycja Warsaw Jewish Film Festival, istniejącego od 2003 roku, który był pierwszym festiwalem filmowym w naszym kraju, poświęconym żydowskiej twórczości, skupionym wokół produkcji fabularnych i dokumentalnych (choć w tym roku pojawią się również animacje), będzie dedykowana Barbrze Streisand.

Zostanie pokazanych wiele filmów z jej udziałem, w tym na otwarcie, przewidziane 24 listopada 2009 wyświetlony zostanie oscarowy film "Yentl" w jej reżyserii. Warto dodać, że będzie to tzw. wersja reżyserska, z niepublikowanymi wcześniej ujęciami. W trakcie gali kończącej Festiwal, w dniu 29 listopada, przewidziane jest wręczenie tej amerykańskiej aktorce i piosenkarce Honorowej Kamery Dawida "w uznaniu wybitnych osiągnięć i wkładu w światową kulturę".

Filmy będzie można oglądać w Warszawie, w kinach "Kinoteka" i "Świt" na Targówku, w 10 głównych pasmach konkursowych (nagrodą są Kamery Dawida), na pokazach specjalnych, a także w blokach edukacyjnych dla młodzieży. Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna w Żydowskim Instytucie Historycznym, połączona z konferencją na temat projektu Cinema Jenin.

Należy wspomnieć, że ta edycja Festiwalu będzie skromniejsza, ze względu na fakt, iż Miasto Stołeczne Warszawa, które będzie Kulturalną Stolicą Europy w 2016 roku, nie udzieliło finansowego wsparcia.

Organizatorem WJFF jest Fundacja Rozwoju Kultury Żydowskiej w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.