Facebook Google+ Twitter

Warszawski Festiwal Filmowy. Przedsprzedaż biletów już wkrótce

Od 12 do 21 października w Warszawie odbędzie się kolejna edycja jednej z czołowych imprez filmowych w Europie. Dla widzów przygotowano dwieście filmów z kilkudziesięciu krajów.

 / Fot. materiały prasoweFestiwal otworzy europejska premiera filmu Andrzeja Jakimowskiego "Imagine", opowiadająca historię nauczyciela orientacji przestrzennej w lizbońskiej klinice dla niewidomych. Wśród pokazów specjalnych widzowie będą mogli zobaczyć wyczekiwane "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Dla miłośników dokumentów organizatorzy przygotowali między innymi "16 akrów, odbudowa World Trade Center", a dla fanów kina polskiego "Dzień Kobiet" Ewy Sadowskiej. Przez 10 dni festiwalu wyświetlonych zostanie w sumie dwieście filmów, a po wszystkich projekcjach odbywać się będą spotkania z twórcami.

"Oglądanie ogromniej liczby filmów z różnych krajów utwierdza nas w przekonaniu, że świat podzielony przez politykę może się spotkać, a często również zrozumieć, dzięki kulturze - w tym również dzięki filmom" - pisze Stefan Laudyn, dyrektor WFF. "Mamy nadzieję, że znowu uda nam się udowodnić, że zorganizowanie w Warszawie wydarzenia kulturalnego na wysokim poziomie jest możliwe".

Osiemnaście produkcji weźmie udział w konkursie, w którym jury wybierze zwycięzcę w pięciu kategoriach: film międzynarodowy, 1-2 (czyli pierwsze lub drugie produkcje danego reżysera), wolny duch, film dokumentalny oraz krótkometrażowy. Widzowie zaś zadecydują komu przypadnie w udziale Nagroda Publiczności - dla najlepszej fabuły, dokumentu i filmu krótkometrażowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.