Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8257 miejsce

Warszawski Kwadrat będzie miał nową siedzibę. W dawnym teatrze Bajka

Andrzej Nejman, dyrektor teatru Kwadrat podpisał umowę dotyczącą wynajmu budynku przy ul. Marszałkowskiej, w którym mieścił się do niedawna teatr Bajka.

 / Fot. Panek-Creative CommonsWłaściciel teatru Kwadrat, podpisał umowę najmu budynku, w którym niedawno znajdował się teatr Bajka. Jak powiedział Nejman, scena na Marszałkowskiej nie jest profesjonalna, urządzono ją w sali kinowej, ale nie powstrzymuje to dyrektora przed otworzeniem teatru. Stanie się to w marcu, placówka będzie czynna przez dwa miesiące, do końca sezonu.

W najbliższą środę, odbędzie się konferencja, na której Nejman ma zdradzić w jaki sposób chce przyciągnąć widzów do teatru. "To niespodzianka. Ujawnimy ją na konferencji" - powiedział "Życiu Warszawy" właściciel teatru.

Koszty jakie będzie ponosił teatr Kwadrat za utrzymanie budynku, będą wynosiły ok. 3,26 zł za mkw. plus VAT, a pieniądze zarobione na spektaklach przeznaczone zostaną na remont budynku. Na pomoc finansową, teatr może liczyć też ze strony Biura Kultury.

Wcześniejsze plany, by teatr Kwadrat przeniósł się do dawnej siedziby kina Wars, znajdującej się przy rynku Nowego Miasta, wciąż są aktualne. Zajmie to jednak kilka lat.

W miejscu, w którym będzie znajdować się teatr Nejmana, wcześniej swoją siedzibę miał teatr Grzegorza Biskupskiego. Bajka ma poważne długi (ponad 4 mln. złotych - przyp. red.) Wiadomo, że dyrektor nie zapłacił aktorom, obsłudze teatru oraz nie zwrócił pieniędzy widzom za spektakle, które się nie odbyły.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jola
  • Jola
  • 02.03.2012 15:58

"aby kino Kwadrat przeniosło się do dawnego kina Wars" - czy tu nie ma jakiejś dezinformacji? Ktoś moderuje te teksty?! Że o interpunkcji nie wspomnę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.