Facebook Google+ Twitter

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Zdarzeniu przyświeca hasło: „Filmy o ludziach. Filmy dla ludzi”. Pokazanych zostanie ponad 130 premier. W imprezie weźmie udział kilkaset specjalnie zaproszonych osób z różnych części świata, a wśród nich aktorzy, reżyserzy i producenci.

Warszawa PKiN/AKPA Hasło „Filmy o ludziach. Filmy dla ludzi” przyświeca tegorocznemu 22 Warszawskiemu Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu, który rozpocznie się 6 października.

W ramach imprezy pokazanych zostanie ponad 130 premier. Weźmie w niej udział kilkaset specjalnie zaproszonych osób z różnych części świata, a wśród nich aktorzy, reżyserzy i producenci. Polskie tytuły, które zostaną zaprezentoawane na festiwalu to: „Z odzysku” Sławomira Fabickiego, „Chłopiec na galopującym koniu” Adama Guzińskiego, „Co słonko widziało” Michała Rosy, „Summer Love” Piotra Uklańskiego, „Płonący facet” duetu Sławomir Grynberg i Ewa Pięta oraz „Południe-północ” Łukasza Karwowskiego, który otworzy Festiwal.

W trakcie festiwalu odbędzie się 5 Międzynarodowy Konkurs „Nowe Filmy. Nowi Reżyserzy” (z udziałem m.in "Z odzysku" i "Chłopca na galopującym koniu"). Dwie nowe sekcje konkursowe to Konkurs Regionalny, zorganizowany dla twórców z Europy Środkowej i Wschodniej (tu zaprezentowany zostanie polski obraz "Co słonko widziało") oraz Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych. Obiektami festiwalowymi będą kina: Relax, Luna i Kinoteka. Impreza potrwa do 15 października

Przedsprzedaż biletów już 29 września od godziny 11, w EMPiK-u przy ul. Marszałkowskiej. Za bilety na seanse poranne trzeba będzie zapłacić 10, a na pokazy popołudniowe - 15 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wybieram się na festiwal na pewno! Juz sie nie moge doczekac :) Szczegolowy program 23 wrzesnia okolo polnocy.. ha!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.