Facebook Google+ Twitter

Warszawski Most Poniatowskiego już w remoncie

Od dziś aż do 30 sierpnia potrwa gruntowna modernizacja Mostu Poniatowskiego w Warszawie. W związku z tym mieszkańcy stolicy i przyjezdni, szczególnie z kierunku wschodniego, muszą się liczyć ze znacznymi utrudnieniami w przeprawie na drugą stronę Wisły do centrum Warszawy.

Czy rowerzyści udowodnią, że tramwaj nie jest jedynym środkiem transportu przez remontowany Most? / Fot. Rafał KoniecznyDo wymiany jest cała nawierzchnia na moście wraz z systemem odwadniającym. Prace odbywają się na całej szerokości mostu, dlatego ulica jest całkowicie wyłączona z ruchu. Remont rozpoczął się dzisiaj, a przeprawa zostanie wznowiona dopiero 21 sierpnia br.

"Prace rozpoczną się od frezowania asfaltu, rozebrania chodników, skucia betonu zatok przystankowych. Po oczyszczeniu całego pomostu ze starej izolacji, drogowcy wbudują odwodnienie i rozłożą nową izolację" - czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Według obliczeń ZDM-u, do frezowania jest prawie 20 tys. metrów kwadratowych asfaltu, a do wylania nowej nawierzchni zostanie użytych ponad 30 tys. metrów kwadratowych asfaltu. Do końca września wymieniona zostanie także nawierzchnia chodników.

Jedynym środkiem transportu przez Most Poniatowskiego na czas remontu pozostaje tramwaj. Natomiast dla zmotoryzowanych objazd poprowadzony zostanie przez Most Łazienkowski. "Jadący w kierunku Pragi skręcą z Al. Jerozolimskich w ul. Bracką (zamienioną na jednokierunkową), potem ulicami Książęcą i Ludną dojadą do Wisłostrady i nią na most Łazienkowski. Jadący do centrum za rondem Waszyngtona zjadą na ul. Wał Miedzeszyński i nią dojadą do mostu Łazienkowskiego; natomiast do Al. Jerozolimskich dostaną się ulicami Ludną i Książęcą oraz ul. Nowy Świat i przez rondo de Gaulle’a" - podaje ZDM.

Zobacz mapkę z objazdem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.07.2008 23:14

O tym właśnie myślałem. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

po wczytaniu się głebiej w to zdanie, to może jednak rzeczywiście trochę nieskładne... można je było napisać np. : "a łączna powerzchnia nowego asfaltu wyniesie ponad 30 tys. metrów kwadratowych"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2008 19:48

Pytanie brzmi: czy coś zostanie użyte do wykonania czegoś - czy coś zostanie wykonane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

" a do wylania nowej nawierzchni zostanie użytych ponad 30 tys. metrów kwadratowych asfaltu." tak brzmi całe zdanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2008 19:15

"do wylania nowej nawierzchni zostanie użytych ponad 30 tys."

Komentarz został ukrytyrozwiń

zaraz, ja nie mam problemów z odczytaniem tego komunikatu - metry kwadratowe = powierzchnia. A więc nie objętość, jak sam słusznie zauważyleś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2008 19:04

Na stronie ZDM rzeczywiście czytamy: "np. frezować trzeba 19,7 tys. m kw. nawierzchni czy wylać ponad 31 tys. m2 asfaltu twardolanego." Jednak "wylać" rozumiem jako położyć, wykonać, zbudować.

Dlatego mam wątpliwości gdy piszesz: "do wylania nowej nawierzchni zostanie użytych ponad 30 tys. metrów kwadratowych asfaltu." Bowiem w pierwszej chwili wydaje się, że piszesz o ilości surowca, budulca, który zostanie zużty - czemu przeczy z kolei miara metrów kwadratowych... zamiast sześciennych - co wydawałoby się bardziej naturalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

o, super, dziękuję za tę sugestię :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki drobiazg. W pierwszym akapicie są trzy zdania. W pierwszym mamy "na moście", w drugim "mostu", a w trzecim "przez most". Tekst byłby jasny i płynniejszy bez tego powtarzania. Niepotrzebny dźwięk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.