Facebook Google+ Twitter

Warszawski Nikifor oraz Don Kichotka tworzą centrum sztuki

W nowym etapie naszego życia warszawski Nikifor oraz Don Kichotka zorganizują na terenie kraju unikatowe centrum sztuki. Planujemy wspólnie z zagranicznymi artystami poprzez sztukę promować miasto, w którym zamieszkamy.

W domu opieki społecznej, który jest naszym obecnym moim miejscem zamieszkania, została naruszona moja godność osobista. Moja narzeczona, która ma paraliż 4 kończyn, przez co porusza się na wózku inwalidzkim, czuje się tam dyskryminowana. Mimo że jest osobą niepełnosprawną to wspaniała pisarka, która pisze pięknie wiersze do obrazów warszawskiego Nikifora.

Wspólnie postanowiliśmy się wyprowadzić. Do momentu, kiedy nie przeniesiemy się do wynajętego mieszkania postanowiliśmy wyłączyć się z życia artystycznego. Nie będziemy również udzielać żadnych wywiadów lokalnym mediom.

W nowej miejscowości z pomocą przyjaciół zamierzamy kontynuować działalność artystyczną. Tworząc międzynarodowe centrum sztuki chcielibyśmy gościć artystów z całego świata. Tym samym warszawski Nikifor oraz Don Kichotka będą organizować różne plenery artystyczne. Zaproszeni goście będą mieli okazje opowiedzieć o własnej twórczości.

Ja, jako wolontariusz zaprezentuję szerszej publiczności, na czym polega obcowanie ze sztuką ART-BRUT. Moja partnerka będzie uczyła unikatowej sztuki pisania rymowanego. Kieruję zatem skromną prośbę do ludzi dobrej woli, aby za niewielką opłatą umożliwili nam wynajęcie 2 lub 3 pokojowego mieszkania. Po to, abyśmy mogli w jednym z pomieszczeń, przyjmować artystów z całego kraju.

Więcej informacji na nasz temat można znaleźć na www.mkrauss.com
Wszelkie informacje prosimy przesyłać na adres mailowy umieszczony na stronie w zakładce kontakt.
na temat moje współpracy z inymi osobami mozna się w artykule pt " Warszawski Nikifor współpracuje z innymi twórcami " w gazecie : www.wiadomosci24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.