Facebook Google+ Twitter

Warszawski Nowy Świat najdroższą ulicą handlową w Polsce. Tuż za nią ulica Floriańska

Najdroższą lokalizacją handlową świata według najnowszego raportu przygotowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield jest Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku. W rankingu Polskę reprezentował warszawski Nowy Świat, który zajął 44. pozycję.

 / Fot. Fot. Krzysztof Belczyński/ (CC BY-SA 2.0)Firma doradcza Cushman & Wakefield w swoich cyklicznych badaniach porównuje czynsze w najważniejszych 330 lokalizacjach handlowych w 65 krajach. Zgodnie z najnowszymi danymi, najdroższą lokalizacją handlową świata jest Piąta Aleja w Nowym Jorku. Tuż za nią, na 2. pozycji uplasowała się dzielnica Causeway Bay w Hongkongu. Jeśli chodzi o Europę, niezmiennie najdrożej jest w Paryżu na Polach Elizejskich.

Zobacz także: Kraków najlepszym turystycznym miastem w Europie

Polska w rankingu zajęła 44. pozycję. Najdrożej jest w Warszawie na ulicy Nowy Świat, gdzie za czynsz zapłacimy 1020 euro za metr kwadratowy rocznie. Kolejną drogą lokalizacją handlową w Polsce jest ulica Floriańska w Krakowie, a tuż za nią ulica Chmielna w Warszawie.

W tym zestawieniu Nowy Świat wyprzedził takich rywali z regionu, jak ulice z Bratysławy, Bukaresztu, czy Sofii, ale przegrał m.in. z Pragą i Budapesztem. Nowy Świat nadal pozostaje tańszy również od głównej ulicy Kijowa, pomimo 20 proc. spadku czynszów, jakie odnotowano w stolicy Ukrainy. Stawka najmu na Nowym Świecie jest prawie 30-krotnie niższa niż na Piątej Alei w Nowym Jorku - podaje Bankier.pl.

Najdroższe ulice handlowe na świecie:


1. Górna Piąta Aleja - Nowy Jork
2. Causeway Bay - Hongkong
3. Pola Elizejskie - Paryż
4. New Bond Street - Londyn
5. Pitt Street Mall - Sydney

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.