Facebook Google+ Twitter

Warszawski Nowy Świat pośród najdroższych ulic na świecie

Warszawski Nowy Świat to jedna z najdroższych ulic handlowych na świecie - wynika z tegorocznego raportu firmy Cushman & Wakefield, zajmującej się doradztwem na rynku nieruchomości. Stołeczny deptak uplasował się na 38. miejscu zestawienia.

New Bond Street, Londyn / Fot. Cushman & WakefieldNajdroższą ulicą, niezmiennie od ośmiu lat, pozostaje nowojorska Piąta Aleja. Roczny koszt wynajmu metra kwadratowego w tamtym miejscu wynosi 13.027 euro. To cena i tak niewygórowana, z dokumentów opublikowanych przez analityków firmy wynika, że rok wcześniej czynsz za metr był o 8,1 proc. wyższy. A wszystko przez kryzys.

Skutki kryzysu odczuli także właściciele, posiadający lokale przy Causeway Bay w Hong Kongu (11.687 euro za metr kwadratowy). Tutaj, w porównaniu do roku poprzedniego czynsze zmalały o 15 procent.

Cieszyć mogą się Francuzi. Pola Elizejskie pozostają najdroższą ulicą w Europie. Roczny koszt wynajmu metra kwadratowego w tym miejscu wynosi 7.732 euro, to tyle samo co w 365 dni wcześniej.

Czwarta w rankingu pozostaje Via Montenapoleone w Mediolanie (6.800 euro za metr kwadratowy rocznie). Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Ginza (Tokio, Japonia), New Bond Street w Londynie, Bahnhofstrasse w Zurychu, Grafton Street (Dublin), Kaufingerstrasse (Monachium) oraz Pitt Street Mall (Sydney).

Ul. Nowy Świat w Warszawie / Fot. Cushman & WakefieldUlica Nowy Świat uplasowała się na 38. miejscu w rankingu. Roczny czynsz wynosi tutaj 1008 euro za metr kwadratowy. To wzrost ceny w stosunku do zestawienia z roku poprzedniego, ale nie uratował on polskiej ulicy przed spadkiem o jedną pozycję. W tym roku 37. lokatę w rankingu zajęła ulica Sainte Helier, znajdująca się na Wyspach Normandzkich.

Więcej informacji na stronie firmy Cushman & Wakefield.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.