Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11455 miejsce

Warszawski Park Górczewska. Mieszkańcy stolicy lubią wiosnę

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Przy takiej pogodzie po prostu nie wypada siedzieć w domu. Warto ten czas wykorzystać na świeżym powietrzu.

Linarium w Parku Górczewska / Fot. Piotr PietkiewiczJak widać, zima na dobre od nas odchodzi. Niedziela 13 marca okazała się idealnym dniem do rodzinnych spacerów, rowerowych wypraw bądź spędzenia czasu z dziećmi na placach zabaw. Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc przez warszawiaków okazał się Park Górczewska oraz nowo wybudowany plac zabaw, znajdujący się na jego terenie.

Koszt jego budowy, wraz ze znajdującym się obok linarnium, wyniósł prawie milion złotych. Powstał on na wyraźne życzenie okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się na brak podobnego miejsca na terenie Jelonek. Jest on obecnie najnowocześniejszym placem zabaw na Bemowie. Jego nawierzchnia została pokryta specjalistyczną pianką - wywołało to niemały W dalszym ciągu większa część parku pozostaje niezagospodarowana / Fot. Piotr Pietkiewiczodzew ze strony ekologów. Protestowali przeciwko sztucznemu materiałowi, skarżąc się, że jest kiczowaty i szkodliwy dla środowiska. Taka nawierzchnia jednak została wybrana ze względu na zalecenia unijne. Materiał ten przepuszcza wodę, jest trwały i łatwy w utrzymaniu.

Park Skaryszewski - najpiękniejszy polski park?

Plac zabaw w Parku Górczewska, zlokalizowany obok bemowskiego amfiteatru / Fot. Piotr PietkiewiczBudowa tych obiektów jest częścią inwestycji związanych z zagospodarowaniem terenu na terenie parku.

Bemowscy urzędnicy zapytali, co powinno się znaleźć w parku. Aż 91 proc. ankietowanych uznało, że posadzenie drzew i krzewów oraz wytyczenie alejek to najważniejsze elementy przebudowy. Zdaniem mieszkańców najmniej ważne jest stawianie fontann i rzeźb (29 proc. opowiedziało się przeciwko). Badania przeprowadził TNS OBOP (sondaż telefoniczny na 1 tys. osób).

W planach jest budowa specjalnych wybiegów dla psów, boisk, alejek wraz z fontannami oraz rzeźbami. Niestety, nadal brakuje pieniędzy na te modernizacje. Bemowscy urzędnicy uspokajają: jak tylko pieniądze się znajdą, park będzie nadal rozbudowywany.

Park Górczewska znajduje się na warszawskim osiedlu Jelonki, pomiędzy ul. Lazurową i Powstańców Śląskich na Bemowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 17.07.2012 13:51

Zdjęcia z placu przy Górczewskiej można obejrzeć na portalu Placykowo.pl link http://placykowo.pl/warszawa/wola/14-plac-zabaw-gorczewska.html tylko czy to jest ten plac zabaw z artykułu :-) a na Bemowie jest też fajny przy obrońców http://placykowo.pl/warszawa/bemowo/4-plac-zabaw-obroncow-tobruku.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.