Facebook Google+ Twitter

Warszawski ratusz inwestuje w monitoring. Będziemy obserwowani w HD

Warszawa inwestuje w nowoczesny system monitoringu. Już niedługo na ulicach mają pojawić się nowoczesne, szybkoobrotowe kamery Full HD o wysokiej rozdzielczości. Na przejeżdżających na czerwonym świetle, od grudnia będą czekać nowe fotoradary.

Ratusz chce wydać milion złotych na zakup 12 kamer wysokiej rozdzielczości oraz nowych monitorów miejskiego monitoringu. Na początek, strażnicy miejscy wypowiedzieli wojnę kierowcom przejeżdżającym na czerwonym świetle. Od kilku tygodni działa już kamera na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Szkolnej w Ożarowie Mazowieckim. Jej zadaniem jest robienie zdjęć aut przejeżdżających na czerwonym świetle. Tego typu urządzeń ma być więcej. Strażnicy Miejscy szacują, że na jednym z ruchliwych skrzyżowań w Warszawie, w ciągu doby kamera może łapać nawet 100 kierowców, wjeżdżających na czerwonym świetle. Tego typu wykroczenie wiąże się z 500-złotowym mandatem oraz pięcioma punktami karnymi.

W 2012 roku rozpocznie się montaż nowoczesnych kamer systemu miejskiego monitoringu. Są to urządzenia o bardzo wysokiej rozdzielczości. Pozwalają nawet ze 100 metrów dostrzec drobny detal, umieszczony na ubraniu. Nowoczesne kamery zastąpią starsze, analogowe urządzenia. Przewiduje się, że w ciągu dwóch, trzech lat, wszystkie "analogi" zostaną zastąpione "cyfrówkami". Oprócz nowoczesnych kamer, stołeczny ratusz zakupi także nowe monitory, na których dyżurni oglądają obraz z nagrań. Operatorzy systemu monitoringu miejskiego zanotowali w tym roku około 12 tys. zdarzeń. Najczęściej były to bójki, kradzieże oraz dewastacja mienia.

Źródło:
Rzeczpospolita, 24 listopada 2011 r.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.