Facebook Google+ Twitter

Warszawski ratusz pomoże głosować niepełnosprawnym

Stołeczny ratusz przygotował udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, które będą chciały wziąć udział w głosowaniu na kandydatów do europarlamentu, 7 czerwca.

Osoby niepełnosprawne mają możliwość dopisania się do listy wyborców w dowolnym okręgu wyborczym na terenie Warszawy. Wnioski można składać w stołęcznych urzędach dzielnicy. Wyborcy niepełnosprawni, chcący złożyć wniosek o dopisanie do spisu, mogą także zamówić wizytę domową urzędnika. Aby to zrobić należy zadzwonić pod wskazany przez urząd dzielnicy numer telefonu (wykaz telefonów).

Każda dzielnica dysponuje określoną liczbą takich pracowników, a czas realizacji wizyt domowych zależy od zainteresowania wyborców. Podania można składać w godzinach pracy urzędów. Termin składania wniosków mija w czwartek 28 maja. Ci niepełnosprawni, którzy z jakiś względów nie zdążą dopisać się do listy wyborców, mogą wystąpić o zaświadczenie o prawie do głosowania do dnia 5 czerwca.

Z innego ułatwienia, wyborcy niepełnosprawni będą mogli skorzystać w dniu wyborów - 7 czerwca. Ratusz przygotował transport do lokali wyborczych. Zagwarantowany jest bezpłatny dojazd z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego i z powrotem. -Jest 10 specjalistycznych pojazdów (poprzednio było 8). Poza tym, własnym pojazdem dostosowanym do takiego transportu dysponują Bielany i Włochy - informuje Katarzyna Pienkowska z Wydziału Prasowego Biura Promocji Miasta. W celu zamówienia transportu należy zadzwonić pod odpowiedni numer. Według Pienkowskiej, w poprzednich latach z takiej pomocy skorzystało od 60 do 100 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.