Facebook Google+ Twitter

Warszawski Salon Maturzystów

W auli Politechniki Warszawskiej od piątku do soboty 55 uczelni wyższych prezentować będzie swoją ofertę edukacyjną. Imprezie towarzyszą VI Targi Językowe.

fot. Adam Warżawa/Dziennik BałtyckiWarszawski Salon zorganizowano z myślą o przyszłorocznych maturzystach, którzy staną niebawem przed wyborem szkoły wyższej. W podjęciu właściwej decyzji ma im pomóc rozmowa z reprezentantami uczelni. Odwiedzający stoiska warszawskich szkół wyższych, umieszczone w Auli Głównej i w Małej Auli Politechniki Warszawskiej, otrzymują ulotki, foldery i informatory, dotyczące kryteriów naboru. Uczniowie narzekają jednak, że w kilku przypadkach jedyną informacją jaką uzyskali, był adres strony www. uczelni.

Przy okazji Salonu odbywają się liczne imprezy towarzyszące. Oferta skierowana jest zarówno do maturzystów, jak i do nauczycieli i dyrektorów szkół. Dzisiaj można było wziąć udział m.in. w seminarium nt "Parlament Europejski i jego rola w UE" oraz w konferencji z udziałem prorektorów ds. rekrutacji. W konferencji udział wzięli prorektorzy warszawskich uczelni, m. in. UW, Politechniki, SGGW, SGH, AM. W większości szkół obowiązuje już - wymuszony standardami unijnymi - system boloński ( szkoła przyjmuje wpierw na studia licencjackie, a po ich ukończeniu na studia magisterskie), internetowa rejestracja na studia, brak egzaminów wstępnych. Wyjątek stanowią tzw. testy predyspozycyjne na niektóre kierunki. Tak jest np. na 7 kierunkach UW: ekonomii, iberystyce, psychologii (w języku angielskim), filozofii, cywilizacji śródziemnomorskiej, międzywydziałowych studiach humanistycznych, logopedii.

Najwięcej pytań dyrektorzy szkół kierowali do dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Dyrektor Marek Legutko przypomniał o najważniejszych zmianach w maturze 2006/2007:

- na egzaminie wewnętrznym w komisji zasiądzie dwóch, nie trzech egzaminatorów i żaden z nich nie będzie dotychczasowym nauczycielem zdającego,

- konieczne będzie wyraźne zadeklarowanie poziomu matury zewnętrznej (uwaga: od tego roku matury na poziomie rozszerzonym można nie zdać!),

- wydłużony zostanie czas egzaminu zewnętrznego na poziomie rozszerzonym,

- maturzyści zdający maturę po raz pierwszy, jeśli wybiorą poziom rozszerzony będą mieć na świadectwie wpisany wynik zarówno z poziomu rozszerzonego, jak i podstawowego, który zostanie ustalony na podstawie opracowanej tabeli (www.cke.edu.pl); np. 50 % z egzaminu rozszerzonego daje jednocześnie 57 % z egzaminu na poziomie podstawowym.

W sobotę organizatorzy Salonu Warszawskiego zapraszają w godzinach od 9.00 do 17.00.

W ofercie specjalnej szczególnie ciekawie zapowiada się multimedialna prezentacja nt możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii (11.00 - 12.30, sala 213 w Gmachu Głównym PW).
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I z żalem przyznaję, że także na konferencji UW nie oczarował prezentacją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stoisk faktycznie sporo, szkoda jednak na większości można było otrzymać jednynie dosyć mocno ogólniokowe ulotki. Warto pochwalić Polsko-japońską Szkołę Technik Komputerowych, która przedstawiała szkołę w ciekawy interaktywny sposób. Wielki minus należy się Uniwersytetowi Warszawskiemu. Nie dość, że nie udało mi się otrzymać informacji o interesującym mnie wydziale, to nawet nie było ulotki prezentującej wydział archeologii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.