Facebook Google+ Twitter

Warszawski Sezam zostanie zburzony. Jego miejsce zajmie nowoczesny biurowiec

Ubiegająca się o postawienie biurowca w miejscu Sezama firma BBI Development może rozpocząć budowę nowoczesnego obiektu. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił w czwartek skargę wspólnoty mieszkaniowej blokującej nową inwestycję.

Dom Handlowy Sezam w Warszawie / Fot. Wistula/commons.wikimediaW ubiegłym roku zapowiadano, że firma BBI Development chce rozpocząć budowę Nowego Sezamu jesienią 2013 roku. Jeśli budowa zaczęłaby się planowo, nowy biurowiec mógłby być gotowy do użytkowania latem 2016 r. Umowa została podpisana między deweloperem, a spółdzielnią będącą właścicielem budynku. Jest to dokument analogiczny do tego, który zawarto ze spółdzielnią, do której należą Hale Banacha przy ulicy Grójeckiej - nowa inwestycja jest w trakcie przygotowań oraz ze spółdzielnią, do której należał Supersam, w którego miejscu przebiegają ostatnie fazy budowy wieżowca z galerią handlową.

Firma BBI otrzymała w ratuszu tzw. warunki zabudowy, które potwierdzają, że nowy biurowiec będzie mógł powstać na miejscu Sezama. Sąd administracyjny odrzucił w czwartek skargę sąsiedniej wspólnoty mieszkaniowej na tyłach Sezamu z bloku przy Moniuszki 10, która oprotestowała dokument wydany przez ratusz - podaje warszawa.gazeta

Nowoczesny biurowiec z wejściem do metra
W miejscu Sezama, ma powstać nowoczesny, 8-piętowy budynek, zaprojektowany przez firmę Juvenes, należącą do BBI. Przeszklony biurowiec ma przypominać od frontu literę S. W podziemnej kondygnacji oraz na parterze będą znajdowały się sklepy ukryte w podcieniu podobnym do tego w domach Centrum. Piętra nad sklepami wypełnią biura, a na najniższych poziomach powstanie parking. Biurowiec ma być jedynym budynkiem w Warszawie bezpośrednio połączonym z budowaną druga linią metra.

Sezam z pierwszym polskim McDonaldem
Dom handlowy Sezam był pierwszym budynkiem Ściany Wschodniej. Został wybudowany w październiku 1969 r. przy ulicy Marszałkowskiej i pełnił rolę handlową. W 1992 r. powstał przy nim pierwszy w Polsce McDonald’s. Sezam zasłynął w latach 70. w filmie “Przepraszam, czy tu biją”, gdzie przedstawiono nieudaną napaść na utarg w sklepie. Obecnie obiekt wymaga całkowitego remontu. Biorąc pod uwagę jego problemy funkcjonalne, według spółdzielni lepszym rozwiązaniem jest rozbiórka i postawienie nowego biurowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie bardzo rozumiem, nad czym tu się rozczulamy? Stary, szary budynek, który ciężko byłoby zaadaptować do nowego trendu. Dzisiaj Sezam prezentuje się parszywie a facelifting mu nie pomoże. "Zachodnia tandeta", poważnie? Mam nadzieję, że stanie tu nowoczesny i praktyczny budynek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wynika z tekstu decyzję o zburzeniu podjęła spółdzielnia . Nie wiem co ma z tym wspólnego " walec".
Chyba nie decyduje o każdej rozbiórce walącego się budynku . Sezam wymaga gruntownego remontu , to nie lepiej postawić coś nowego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie lepsze z gorszym? Zakompleksiona pani walec wstydzi się wszystkiego co związane jest z PRL i najchętniej wyburzyła by każdy budynek z tamtego okresu zastępując go zachodnią tandetą. Już teraz jak się idzie przez miasto to wygląda ono miejscami zupełnie nijako.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie trzeba ronić łez... lepsze wygrywa z gorszym choć czasem było inaczej słabsze przegrywało z silniejszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klasyka - przyszedł waletz i wyrówna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.