Facebook Google+ Twitter

Warszawski skok cywilizacyjny

Na co przeznaczono miliardy z kasy miejskiej? Ile i w co zostaną niebawem zainwestowane pieniądze warszawskich podatników? Władze stolicy dostarczają odpowiedzi.

 / Fot. Leszek Szymański /PAPW ciągu trzech lat naszej kadencji, miasto wydało na rozbudowę 6 miliardów złotych, czyli o 2 miliardy więcej niż nasi poprzednicy. To ogromny skok cywilizacyjny dla Warszawy - mówi prezydent m. stołecznego Warszawa, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pieniądze wydano m.in. na odnowienie Krakowskiego Przedmieścia. Wyremontowane zostały także Aleje Ujazdowskie oraz trasa W-Z.

W 2003 roku na infrastrukturę zagospodarowano 1 mln złotych, w 2009 roku, 282 miliony. Za te pieniądze powstało 2,5tyś miejsc parkingowych, ulokowanych w siedmiu obiektach typu Park&Ride. Parkuj i Jedź zapewnia osobom zmotoryzowanym uzyskanie swobodnego i szybkiego dostępu do środków transportu miejskiego. Pozostawiając samochód na parkingu i korzystając z autobusów bądź tramwajów, nie musimy obawiać się o trafienie na korki.
Idea położenia nacisku na komunikacje miejską jest jednym z istotnych planów władz miasta - Żeby można było się poruszać wygodniej i swobodniej – tłumaczy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Do tej pory na ulicach Warszawy pojawiło się 620 nowych autobusów i 45 tramwajów. Wprowadzono Wspólny Bilet Aglomeracyjny, dzięki któremu pasażerowie wsiadający na stajach do pociągów podmiejskich mogą używać biletów czasowych. Ponadto, pojawiły się pasy dedykowane wyłącznie autobusom i tramwajom. Środki finansowe przeznaczono m. in. na dokończenie pierwszej linii metra. Wg. Prezydent, powstały Węzeł komunikacyjny Młociny będzie stanowić bardzo istotny punkt zaczepienia przyszłego Mostu Północnego. Odcinek związanej z nim trasy będzie liczyć 3,4 kilometra. Wyceniony na blisko 1 miliard złotych, powstanie w ciągu 36 miesięcy. Zaplanowano także budowę węzła Łopuszańska i węzła Marsa. Obecnym priorytetem jest rozwinięcie infrastruktury transportowej na Białołęce. W dalszej przyszłości największym beneficjentem na rok 2010 będzie dzielnica Bemowo. Zlikwidowane zostaną wąskie gardła komunikacji miejskiej. Przez ul. Górczewską i ul. Powstańców Śląskich, miasto poprowadzi nowe linie tramwajowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.