Facebook Google+ Twitter

Warszawski Teatr Rozmaitości na europejskich scenach

9 grudnia na scenie Centrum Meyerholda w Moskwie oraz w teatrze w Heidelbergu TR Warszawa prezentuje swoje spektakle


Cykliczne spotkania teatralne, organizowane przez dyrektora Centrum Meyerholda w Moskwie Walerego Fokina, mają przedstawić najwybitniejszych reżyserów świata. Nominowanie do Nagrody Meyerholda Krzysztofa Warlikowskiego jest dla artysty prestiżowym wyróżnieniem.

W ramach przeglądu, TR Warszawa przedstawi - przygotowany w koprodukcji z Teatrem Starym w Krakowie - spektakl "Krum" w reżyserii właśnie Warlikowskiego. Publiczność pozna jego dorobek artystyczny dzięki imprezom towarzyszącym: wystawie fotografii i prezentacji zapisów filmowych spektakli.

Dodatkowym polskim akcentem będzie premiera albumu wydanego przez TR Warszawa we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego "Promocja polskiej kultury za granicą", Instytut Adama Mickiewicza i Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego.

Także 9 grudnia aktorzy awangardowej warszawskiej sceny występują w teatrze w Heidelbergu (Niemcy) z prapremierowym przedstawieniem sztuki Marka Kochana pt. "ARGO" w reż. Sebastiana Schuga.
Spektakl ten w maju bieżącego roku zdobył nagrodę publiczności na Heidelberger Stuckemarkt, będącym forum młodych autorów. Obraz ten w groteskowy sposób nawiązuje do mitologicznej podróży Argonautów. Jest surową oceną zmaterializowanego społeczeństwa, które "złotym runem" uczyniło dobra materialne i sławę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.