Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24744 miejsce

Warszawski Trakt Zakochanych – krok po kroku

Redakcyjny pomysł na most Zakochanych rozrasta się w projekt pod roboczą nazwą Warszawski Trakt Zakochanych. Mamy nadzieję, że współpraca Wiadomości24.pl i Urzędu Miasta st. Warszawy przyniesie oczekiwane efekty. Zgodnie z obietnicą, dziś kolejna porcja informacji na temat postępów w negocjacjach.

Za nami już trzecie spotkanie w Wydziale Promocji UM w Warszawie. 21 czerwca z Ewą Szafranowicz, która aktywnie wspiera nas w działaniach, miałyśmy przyjemność zaprezentować
zarys naszej koncepcji. Kolejny etap prac obejmować będzie przygotowanie schematu projektu, z którym następnie zapoznają się urzędnicy ratusza. Jest dla nas bardzo ważnym, że UM przychylnie odnosi się do naszych propozycji.

Kładka nad ulicą Górnośląską / Fot. Lidia RaśPriorytetem jest dla nas most Zakochanych, choć może raczej powinnam napisać kładka Zakochanych, bo pod rozwagę nadal bierzemy dwie propozycje: kładkę nad ulicą Górnośląską i nad ulicą Książęcą.

Osobiście skłaniam się ku tej drugiej propozycji, bo choć sama kładka mniej romantyczna, to otoczenie jest wspaniałe. Piękny park w stylu sentymentalnym, leży na terenie dawnego "Książęcego", czyli ziem, które otrzymał od Stanisława Augusta Poniatowskiego jego brat, Kazimierz Poniatowski.

Są tu piękne miejsca, które zachęcają do spacerów, sporo tu tajemniczych ścieżek i budowli. Jedna z nich to tzw. Elizeum - rotunda z podziemną grotą, w której najwyższa sala ma ponad 8 metrów wysokości! Podobno Kazimierz Poniatowski miał tu odbywać potajemne spotkania. Aktualnie nie jest możliwym jego zwiedzanie, ale być może po osuszeniu Elizeum i wykonaniu innych prac, będzie to możliwe.Park na Książęcem / Fot. Lidia Raś

Ponieważ tematyka miłosna rodzi mnóstwo sympatycznych skojarzeń, to w toku prac, zrodziły nam się dodatkowe pomysły. Z pewnością nie ograniczymy się tylko do kładki, ale koncepcję Traktu Zakochanych rozbudujemy i uzupełnimy o nowe pomysły. Jakie? O jednym z nich, który mogę zdradzić, czytajcie w tym tekście.

 / Fot. Lidia RaśPrzypomnijmy jak doszło do powstania idei mostu Zakochanych, a następnie Traktu Zakochanych.

Najpierw był "tańczący most" Tomka Kowalskiego, potem razem z Dominikiem Tomaszczukiem zaczęliśmy szukać nowego mostu dla zakochanych, by w następnej kolejności pomysł podchwyciła Ewa Szafranowicz promująca ideę Traktu.

I tak nieśmiało, by nie zapeszać możemy na pytanie: Trakt Zakochanych powstanie w Warszawie? odpowiedzieć: jesteśmy na dobrej drodze.


Czytaj też:

Trakt Zakochanych - szukamy warszawskich historii miłosnych
Warszawskie historie miłosne: wielki książę Konstanty i Joanna Grudzińska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lidio, a myślałam że to W24 wspiera mnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.