Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8579 miejsce

Warszawski Trakt Zakochanych, nie odpuszczam!

Warszawa promuje się jako miasto w którym można się zakochać. Niestety nie ma miejsc zadedykowanych Zakochanym. Wszystkie parki, ogrody, ulice są przeznaczone dla "celów wszelakich". A przecież klimat miejsca ma decydujące znaczenie....

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Venice(Bridge_of_Sighs).JPG / Fot. Wikimedia CommonsWarszawa promuje się jako miasto w którym można się zakochać. Niestety nie ma miejsc zadedykowanych Zakochanym. Wszystkie parki, ogrody, ulice są przeznaczone dla "celów wszelakich". A przecież klimat miejsca ma decydujące znaczenie....również w miłości.

W marcu tego roku, w odpowiedzi na artykuł o poszukiwaniach romantycznych miejsc zaproponowałam stworzenie Warszawskiego Traktu Zakochanych LINK i zaproponowałam jego trasę ze szczególnym uwzględnieniem kładki nad ulicą Górnośląską LINK . Zamiana mostu na kładkę była poparta tym, że Wisła nie należy do wąskich rzek (przynajmniej na odcinku gdy płynie przez Stolicę)i mosty stają się mało romantyczne a do tego jest ich jak na lekarstwo. Czy ktoś chciałby przechadzać się zakorkowanym, pełnym zmęczonych i "wkurzonych" kierowców mostem za rękę z Ukochaną Osobą?

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bridge_of_Love_(key).jpg / Fot. RokerismoravePrzez ostatni miesiąc tematu nie zarzuciłam i wertując materiały dotyczące innych miast w kraju i za granicą, stworzyłam pewną wstępną koncepcję tematu, którą zajmę się w najbliższych miesiącach. Z polskich miast Kraków stawia na muzea LINK, tak jak cała Małopolska. Na Śląsku odkrywają "Pozytywną Energię". Świetokrzyskie mające mocne powiązania z magią stawia na czarownice LINK i promocje zamków. W epoce Harry'ego Pottera skusi to turystów: młodych i zagranicznych.

Kulinarne skojarzenia, chce wypromować w marce miasta Nowy Targ LINK . Promocja za pomocą oscypka, bryndzy i bundza to dobry pomysł bo rozpoznawalny przez każdego turystę. A do tego jaki smaczny. Wszelkie promocje z kulinariami w herbie są bardzo po mojej myśli. Zawsze. A co w temacie miłości? Nuuuudy! Na zakochanych stawia w 100% Chełmno LINKidąc za hasłem "Chełmno miasto zabytków i zakochanych" od 2010 miłość ma być rozpoznawalnym znakiem i integralnym z zabytkami tego dwudziestokilkutysięcznego miasta z Doliny Dolnej Wisły. Polskie miasta aktywnie biorą udział w Festiwalu Promocji Miast i Regionów LINK, aż żal że temat miłości jest traktowany z lekkim pobłażaniem. A może lekceważeniem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, każda droga zaczyna się od pierwszego kroku:) ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każde w świecie szanujące się miasto ma coś do zaoferowania zakochanym, w pewnym sensie też żyje z tego. Japończycy biorą śluby w Wenecji, ulubionym miejscem oświadczyn jest Werona, zakochani jeżdżą wiosną do Paryża, do Pragi na "pierwszy raz"...???
I do Warszawy przyjadą też zakochani jak im się coś ciekawego zaoferuje.
Kicz i tandeta...bzdura!...kto to wymyślił ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.