Facebook Google+ Twitter

Warszawski "Wańkowicz" kończy działalność. Studenci nic nie wiedzieli

- Jesteśmy źli, że nikt nie poinformował nas o tym na początku roku akademickiego - powiedziała w rozmowie z W24 Daria Kowalska, jedna ze studentek Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie.

 / Fot. Damian Kisielewski, GNU, CC 3.0"Z końcem października Collegium Civitas nawiązało porozumienie z Wyższą Szkołą Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza w zakresie konsolidacji studiów dziennikarskich obu uczelni" - czytamy na stronie Collegium Civitas i Wyższej Szkoły Dziennikarskiej. Założona w 1995 roku Wyższa Szkoła Dziennikarska im. Melchiora Wańkowicza przestała istnieć z końcem października br. Wszyscy studenci, jeżeli wyrażą na to zgodę, zostaną przyjęci do Collegium Civtas, ale nie na dziennikarstwo, a na politologię, ze specjalnością dziennikarstwo. Studenci będą mogli rozpocząć naukę od semestru wiosennego 2013.

"W obecnych czasach uczenie rzemiosła dziennikarskiego ma sens tylko wtedy, gdy odniesiemy je do ery nowych mediów i umiejętności zarządzania mediami. Mamy nadzieję, że ten proces nowoczesnego kształcenia dziennikarzy, pracowników mediów i ich menedżerów spotka się z zainteresowaniem studentów i przychylnością ich pracodawców" - czytamy na stronie Collegium Civitas wypowiedź prof. Stanisława Mocka, rektora uczelni.

A co na to sami studenci? Czy jest tak, jak chciałaby tego rektor, że studenci są zainteresowani taką ofertą? - Jesteśmy źli, że nikt nie poinformował nas o tym na początku roku akademickiego. Zwłaszcza, że taką konsolidację załatwia się z wyprzedzeniem i na pewno już podczas wakacji władze wiedziały co się święci - powiedziała w rozmowie z W24 Daria Kowalska, jedna ze studentek dotychczasowej Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza. - Informacja o konsolidacji uczelni pojawiła się na stronie naszej szkoły jakoś na początku listopada. Podobno do niektórych studentów zostały wysłane maile z tą informacją. Byli to jednak wybrańcy. Ja takiego maila nie otrzymałam i gdyby nie mój starosta roku, który do mnie zadzwonił, to dowiedziałabym się o tym na pierwszym listopadowym zjeździe. Studenci pierwszego roku, rozpoczynając naukę w naszej szkole, nie wiedzieli o złej sytuacji uczelni. Dowiedzieli się o upadłości/konsolidacji tak jak wszyscy - dodała Daria Kowalska.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

w Warszawie są obie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry i ważny tekst. Obie uczelnie są w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.