Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Bródno kocha kino

Przyglądając się ambitnym planom warszawskiego kina Świt, które przygotowało wiele oryginalnych imprez filmowych, rok 2011 śmiało będzie można nazwać rokiem kina na Bródnie.

 / Fot. Materiały własneProjekt „Bródno kocha kino” skierowany jest do widzów w każdym wieku, a jego celem jest promocja ambitnego kina oraz zwrócenie uwagi na potrzeby kulturalne warszawskiego Bródna, stereotypowo kojarzonego z nieprzychylnym kulturze blokowiskiem.

Dominującą kinematografią prezentowaną na Bródnie będzie film polski i rosyjski. Nie zabraknie też niezwykle obecnie ciekawej kinematografii rumuńskiej, współczesnych polskich bajek („Świat bajek polskich” w dniach 26-27.02.2011 r. kino Świt), czy klasyki kina niemego z muzyką na żywo. Kinomani, szczególnie ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć wszystkich najlepszych filmów zeszłego roku,powinni szykować się już na kwietniowy Kanon 2011 - IV Przegląd Kinematografii Europejskiej, w czasie którego zobaczymy starannie wyselekcjonowane najlepsze filmy ubiegłego roku.

Najbardziej ciekawie prezentuje się chyba pomysł wyjścia z kinem do mieszkańców Bródna i zaprezentowania im dzieł filmowych pod gołym niebem - w przestrzeni, która wydaje się mało temu sprzyjać. „Podniebna” filmowa ma jednak przełamać to wyobrażenie i być początkiem zmiany postrzegania przez mieszkańców swego najbliższego otoczenia. Szczególnie ciekawie zapowiada się pokaz pod gołym niebem klasycznych dzieł ekspresjonizmu niemieckiego. Muzykę do tych filmów skomponował i wykona Marcin Pukaluk, który gorąco był przyjmowany ze swymi interpretacjami arcydzieł filmowych w licznych miastach polski. Można sobie tylko wyobrazić, jakie wrażenie wywoła prezentacja monumentalnego, industrialnego z ducha arcydzieła Fritza Langa „Metropolis” wśród bloków Bródna.

Kontynuacją pokazów pod gołym niebem będzie cykl „Klasyka polska na bloku, czyli kino objazdowe na Bródnie”, w czasie którego pokazane zostaną klasyczne polskie filmy, które stanowią kanon kultury polskiej.

Skupmy się jednak na najbliższym bardzo ciekawym wydarzeniu, którego nie wolno przegapić. Dzięki współpracy z Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury w Warszawie widzowie na Bródnie będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się ze wspaniale rozwijającą się i stojącą na światowym poziomie kinematografią rosyjską. W ramach 4. Przeglądu Filmu Rosyjskiego w dniach 10-14.03.2011 r. zobaczymy zarówno klasykę, jak i najnowsze filmy z Rosji. Poprzednie edycje przeglądu udowodniły, iż na Bródnie i Targówku rośnie liczba miłośników kina rosyjskiego, którzy doceniają i kochają jego specyfikę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.