Facebook Google+ Twitter

Warszawskie dworce zmienią swoje oblicze?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-23 11:52

Jako pierwsze mają być remontowane dworce Wschodni i Zachodni. Według planów, Warszawa Centralna przejdzie modernizację do 2011 roku. Potem, po rozstrzygnięciu międzynarodowego konkursu ma powstać dworzec zdolny do obsługi pociągów dużych prędkości.

O tym, że dworce w stolicy potrzebują remontów, mówiło się od lat. Niewątpliwie organizacja Euro 2012 przyczyniła się do ożywienia prac. Roboty remontowo-budowlane nie będą prowadzone równocześnie, bo - jak mówią władze PKP - jednoczesna realizacja wszystkich inwestycji na warszawskim węźle kolejowym doprowadziłaby do ogromnych utrudnień i paraliżu komunikacyjnego. Dlatego zmiana oblicza czeka najpierw dworce Wschodni i Zachodni, a potem Centralny.

Planuje się, że do września 2009 roku zostanie podpisane porozumienie z władzami Warszawy w sprawie międzynarodowego konkursu na przebudowę dworca. Konkurs ma być przeprowadzony i rozstrzygnięty w latach 2010 - 2011. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2014 - 2018, Przewiduje się, że powstanie nowy budynek, natomiast układ peronów i torów zostanie zachowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.