Facebook Google+ Twitter

Warszawskie ikarusy w barwach klubów piłkarskich?

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej chce, by najstarsze autobusy wożące w Warszawie kibiców na mecze były przyozdobione barwami i emblematami stołecznych klubów. Ma to być sposób walki z pseudokibicami demolującymi środki komunikacji miejskiej.

Warszawski ikarus / Fot. Paweł Grzywocz http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Ikarus_260.jpg Na leciwych ikarusach mają zostać wymalowane barwy Legii, Polonii, Hutnika, Skry i Warszawianki. Miasto i tak odpowiada za transport kibiców na mecz. Godło i barwy klubowe dla prawdziwych kibiców a nawet dla pseudokibiców są niczym flaga czy orzełek dla patrioty, nikt z nich nie pozwoli na niszczenie czegokolwiek przyozdobionego we własne symbole.

- Miasto i tak finansuje przewóz kibiców na stadiony - mówi Robert Człapiński z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. - Dlatego chcielibyśmy, by te autobusy się czymś wyróżniały i dodatkowo może uda się rozwiązać problem ich demolowania.

MZA zapowiedziało wstępnie oddanie na ten cel 6 autobusów. - Projekt jest w fazie rozmów, my daliśmy pomysł i zobaczymy co uda się zrealizować - mówi Człapiński. - Jesteśmy dobrej myśli, jeżeli wszystko się uda, autobusy ruszą w rundzie jesiennej, jeżeli nie - dopiero na wiosnę.

Problem stanowić mogą kibice przyjeżdżający do stolicy z innych miast i wsiadający do autobusu w kolorach znienawidzonych klubów. Dlatego kibice z poza Warszawy również będą mogli liczyć na transport w klubowych barwach. - Kibice gości przewożeni z dworca na stadion będą traktowani tak jak fani z Warszawy z tym, że na ten cel przeznaczony będzie jeden autobus zaprojektowany tak, by można było wymieniać przyozdabiające go barwy - zapowiada Człapiński.

Prawdopodobnie na boku autobusu zostanie umieszczona specjalna ramka umożliwiająca wymianę emblematu na dany symbol przyjezdnych kibiców. Nie wiadomo jeszcze kto sfinansuje "kibicowskie" autobusy. - Koszt tego przedsięwzięcia będzie bardzo mały, mowa tylko o koszcie przemalowania i ewentualnego dostosowania autobusów do przewozu kibiców, np. przez likwidację części siedzeń - tłumaczy przedstawiciel KMKM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mnie się pomysł podoba. Ale wątpię, że coś zmieni. Nie wierze, że okaże się to skuteczny sposób na walkę z pseudokibicami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Haha większego idiotyzmu ostratnio nie czytałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.