Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10424 miejsce

Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne w Zespole Szkół nr 108 w Warszawie

Od kilku lat Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy wspiera nowatorskie działania w szkołach. W lutym odbywa się coroczny konkurs najlepszych projektów edukacyjnych. W 2010 roku aż dwa mogły być realizowane przez ZS nr 108.

puchary dla najlepszych / Fot. Marianna MoździerZespół Szkół Specjalnych nr 108 w Warszawie mieści się w budynku pogotowia opiekuńczego nr 2. Do szkoły uczęszczają nie tylko wychowankowie placówki, ale również młodzież z problemami szkolnymi i niedostosowaniem społecznym. U nas wszyscy dostają szansę na ukończenie podstawowego poziomu kształcenia. To nie znaczy, że nasi uczniowie uzupełniają braki.

W 2010 roku byliśmy organizatorami dwóch projektów w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Pierwszy z nich: "Tolerancja jako wartość i problem w szkole" miał za zadanie kształtować postawy tolerancji wśród młodzieży. Drugi, równie ważny: "Segregując śmieci chronisz przyrodę" starał się wdrożyć uczniów do segregacji odpadów w szkole i w domu. Pani dyrektor Maria Puchała z zastępcą dyrektora Biura Edukacji Mirosławą Nowotniak / Fot. Marianna MoździerBezpośrednimi adresatami byli uczniowie szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii i młodzieżowych ośrodków wychowawczych w naszym mieście. Towarzyszyły im liczne wycieczki, spotkania, konkursy.

Uroczyste podsumowanie nastąpiło 15 stycznia br. roku. Dyrektor szkoły pani Maria Puchała, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkól nr 108 mieli zaszczyt gościć wszystkich uczestników projektów. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody.

Gościem specjalnym uroczystości była pani Mirosława Nowotniak, zastępca dyrektora Biura Edukacji oraz dyrektor sąsiadującego z naszą szkołą Pogotowia Opiekuńczego nr 2, pan Edmund Lokajczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.