Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Jeziorko Czerniakowskie - zła decyzja?

Niestety, stało się. Ratusz wydał decyzję o zabudowie Jeziorka. Prawdopodobnie złą decyzję dla mieszkańców Warszawy i dla jedynego takiego miejsca w stolicy - Jeziorka Czerniakowskiego. Proszę obejrzeć jesienne zdjęcia. Czy po takiej decyzji Jeziorko wyschnie?

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Warszawa, Jeziorko Czerniakowskie - jesień, październik 2010. Fot. Alicja Pionkowska
Warszawa, Jeziorko Czerniakowskie - jesień, październik 2010. Fot. Alicja Pionkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.12.2010 12:26

Galeria jest sygnałem, że coś złego zaczyna się dziać z przedstawionym na zdjęciach terenem. Najprawdopodobniej tak jak wspomina w swoim komentarzy Zdzisław komuż zależy na tej działce... Proponował bm iść za ciosem i zbadać sprawę dokładniej. Oczywiście finał odzwierciedlić w kolejnym artykule:) Za napomknięcie o niszczycielskich zakusach 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za komentarze. Jeśli ktoś szuka dodatkowych, także urzędowych informacji to jest ich w mediach od dawna naprawdę dużo np. ostatnio Gazeta Wyborcza - Stołeczna z dnia 22 października 2010 - na 1. stronie duży artykuł, na stronach Urzędu Mokotów, w TVN Warszawa, także moje, skromne, wcześniejsze teksty na W24. Zrobiłam zdjęcia, opatrzyłam komentarzami, po prostu ze smutkiem patrzę na to co się dzieje z naszym Jeziorkiem - od czasów mego dzieciństwa Jeziorko zmniejszyło się chyba o 1/3. Jest grupa mieszkańców, ekologów którzy bardzo starają się zrobić coś dobrego - jednak jak pokazuje życie - walka o przyrodę z urzędnikami, dużymi pieniędzmi jest chyba skazana na przegraną. Może jednak nie będzie tak źle? Zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nany jedynie zdjęcia a nie mamy szczegółów na temat ewentualnej zabudowy. A z zajawki wynika że z Jeziorka nić nie zostanie. Czy to czasami nie manipulacja. Może byśmy wyjaśnili całość: pseudoekolodzy występowali o ochronę całej okolicy Jeziorka: samego zbiorniku jak i kilkuset hektarów gruntów. Czyż to nie lekka przesada w mieście? Nie wiemy nic o szczegółach, wiemy jedynie, że decyzja zła zapadła. A może tak naprawdę to ona nie jest taka zła?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Brzuszkiewicz
  • Tomasz Brzuszkiewicz
  • 23.10.2010 21:28

Nie bez emocji oglądam te zdjęcia, z jednej strony urokliwy koloryt jesiennej przyrody, z drugiej, "atrakcyjne" inaczej oznaki intensywnego zagospodarowywania.
Dla mnie jest to jeziorko mojego dzieciństwa. Pamiętam miejską plażę, drewniany basen, wieczorki taneczne na parkiecie nad skarpą kąpieliska, boisko do piłki nożnej, stary drewniany most, magazyny lodu ....
Moim marzeniem było by pozostawienia wokół jeziorka jakiegoś rozsądnego pasa rekreacyjnego pasującego swoim charakterem do spokojnych uliczek pobliskiej niskiej zabudowy.
Zabudowa wszystkiego blokami jest może efektywna ale z pewnością nie efektowna i przyjazna nam, mieszkańcom Mokotowa.
Może warto jeszcze nad tym się zastanowić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.