Facebook Google+ Twitter

Warszawskie kino Iluzjon w Nowym Roku

Niedawno, na początku listopada byłam na budowie kina Iluzjon. Wówczas dowiedziałam się, że kino ma być oddane do użytku na początku 2012 roku. Dzisiaj, niestety są inne wieści.

Warszawa. Kino Iluzjon w budowie / Fot. A.Pionkowska

Jeszcze w listopadzie poinformowano mnie, że remont kina zakończy się w styczniu 2012 roku.
Dzisiaj docierają niestety inne wieści. Zastępca kierownika budowy, Artur Michniewicz, podaje nowy termin.


Alicja Pionkowska: Co się stało, że pierwotny termin zakończenia budowy został przesunięty?
Zastępca kierownika budowy - Artur Michniewicz / Fot. A.PionkowskaArtur Michniewicz: Uzgodniony został z inwestorem nowy termin zakończenia budowy – 30 kwietnia 2012, ponieważ trzeba było uzyskać ekspertyzę dachu; to było absolutnie niezbędne. Należało m.in. zrobić docieplenie, ale ten dach do tego nie nadawał się. Kiedy otrzymaliśmy już ekspertyzę okazało się, że trzeba zerwać pokrycie i na nowo ułożyć kilka warstw izolacji dachu. Teraz dach jest prawie skończony, pozostały tylko obróbki blacharskie.

Czy to opóźniło inne prace?
Niestety częściowo tak, ale trwają oczywiście wszystkie inne prace budowlane.

Czy nowy termin jest ostateczny i czy uda się go dotrzymać?
Oczywiście, musi się udać, innego wyjścia nie ma. Będziemy robić wszystko, aby tak się stało, na razie sprzyja nam dobra pogoda i praca wre.

Stary Mokotów, dzielnica mieszkaniowa z ciasną zabudową... Rozglądałam się wokół i nasunęło mi się pytanie, czy będzie dość miejsc parkingowych w pobliżu kina dla przyszłych widzów?
To już należy do miasta, my działamy tylko na terenie należącym do kina Iluzjon. Rzeczywiście nie ma tu wiele miejsca, obok jest skwer, zieleń, zabudowa. Miejsca parkingowe też są, trudno mi jednak ocenić czy będzie to wystarczające.
Kino Iluzjon i dach "winowajca", który stał się przyczyną przesunięcia terminu zakończenia budowy / Fot. A.PionkowskaWejście do kina Iluzjon - stare drzwi zostaną odrestaurowane / Fot. A.PionkowskaKino Iluzjon - wnętrze słynnego "okrąglaka" - w budowie / Fot. A.PionkowskaKino Iluzjon. Dach "winowajca" / Fot. A.Pionkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.