Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24911 miejsce

Warszawskie kluby rosną w siłę. Wywiad z Pawłem Lechem

Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu Rady m. st. Warszawy, w wywiadzie dla Wiadomości24 mówi o warszawskim programie rewitalizacji klubów sportowych, jego przebiegu i przyszłości.

Przewodniczący Komisji Sportu m.st. Warszawy, Paweł Lech / Fot. K. TrzeciakowskiW poniedziałkowe popołudnie w siedzibie Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy została podpisana kolejna długoterminowa umowa dzierżawy terenów sportowych. Drugim klubem z taką umową po Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim, został Klub Sportowy Delta Warszawa. Jest to milowy krok w stronę rozwoju warszawskiego sportu. Nie doszłoby jednak do tego, gdyby nie działania osób związanych ze sportem stolicy. Człowiekiem bez którego byłoby to niemożliwe jest Przewodniczący Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy pan Paweł Lech. Serdecznie zapraszam na wywiad z Panem Przewodniczącym, który przeprowadzony został podczas poniedziałkowej konferencji.

Krzysztof Trzeciakowski - Jesteśmy dzisiaj w Biurze Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy podczas podpisywania umowy długoterminowej dzierżawy terenu sportowego dla K.S. Delta Warszawa. Jest to kolejny etap programu rewitalizacji klubów sportowych. Co skłoniło władze miasta do rozpoczęcia takiego programu?
Paweł Lech - Od co najmniej 30 lat nie było większych inwestycji w warszawskie kluby sportowe, co widać było gołym okiem. Niestety wynikiem tego młodzież, która coraz aktywniej uczestniczy w życiu sportowym, miała do tego niekorzystne warunki. Stwierdziliśmy, że taka sytuacja nie może mieć już więcej miejsca, dlatego też wprowadziliśmy program rewitalizacji klubów sportowych.

Podpisujemy z klubami wieloletnie umowy dzierżawy terenów sportowych, ponieważ ważna jest dla nas kwestia zabezpieczenia gruntów, które obecnie wykorzystywane są przez sport i chcemy aby nadal były do tego przeznaczone. Naszym celem jest to, aby jak największa ilość warszawskich klubów sportowych miała lepszą bazę szkoleniową i mogła wykorzystywać ją do coraz efektywniejszej pracy z młodzieżą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rodak
  • Rodak
  • 22.07.2011 08:24

W wielu krajach jest taki obyczaj, że infrastrukturę sportową buduje samorząd i państwo. Nie należy się temu dziwić. Jesteśmy w UE i to się chwali, że potrafimy to zrobić. Niedługo będzie obwodnica, druga linia metra oraz kolejny most, niech inne miasta biorą przykład z władz Warszawy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tadeusz jopp
  • tadeusz jopp
  • 21.07.2011 21:56

mam pytanie do władz państwowych i warszawy w którym następnym mieście wybuduje się za państwowe pieniądze dwa stadiony proponuje lublin jako następne miasto.... dziękuje i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
tadeusz jopp
  • tadeusz jopp
  • 21.07.2011 21:52

mam pytanie do władz warszawy i państwa które miasto będzie następne gdzie wybuduje się dwa stadiony za państwowe pieniądze czyli pieniądze wszystkich obywateli ......dziękuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
zizi
  • zizi
  • 21.07.2011 16:16

super jeszcze tak u nas w LUBLINIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
POmorzanin
  • POmorzanin
  • 21.07.2011 11:59

Widac ze w Warszawie mozna cos zrobic jak sa wlasciwi ludzie na wlasciwych miejscach nie dziwota ze rzadza kolejna kadencje BRAWO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.