Facebook Google+ Twitter

Warszawskie Lato w mieście 2011

W wakacje Warszawa bierze udział w akcji "Lato w mieście". W tym roku program atrakcji dla dzieci jest bardzo bogaty w rozrywki, które nie tylko bawią ale również uczą. Cała akcja trwa od 27 czerwca do 31 sierpnia, na terenie całego miasta.

Panorama Warszawy / Fot. DocentX/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0Warszawa kolejny rok z rzędu organizuje akcję Lato w mieście. Cały program atrakcji kierowany jest do najmłodszych mieszkańców stołecznego miasta. Prowadzone są także zajęcia dla niepełnosprawnych w poszczególnych miejscach w stolicy.

Po raz trzeci są organizowane warsztaty gotowania dla dzieci "Wiem, co jem!". Dzieciaki mogą nauczyć się sposobów przygotowywania potraw i napoi z warzyw i owoców, dowiedzieć się które dania są najlepsze na upalne letnie dni. Najmłodsi uczą się przez godzinę od trenerów ze szkoły gotowania dla dzieci LITTLE Chef. Patronat merytoryczny objął Wydział Nauk o żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

Kolejną atrakcją z oferty ogólnomiejskiej są zajęcia w Centrum Rozrywki Hulakula. Atrakcje dostępne są dla grup zorganizowanych, punktów dziennego pobytu, działających w ramach programu Lato w Mieście 2011. Rodzinne Centrum Rozrywki Hulakula mieści się na Dobrej 56/66.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie w ramach akcja Lato w mieście organizuje akcję "Ciesz się latem - bezpieczne wakacje". Jest to inicjatywa Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, która jest skierowana do najmłodszych (dzieci) oraz do starszych (rodziców opiekunów). Ma ona na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami i niebezpieczeństwami powiązanymi z letnim wypoczynkiem poza domem. W programie między innymi:
-bezpieczne korzystanie z kąpieli słonecznych
-zagrożenia w lesie i nad wodą
-zagrożenia od drobnoustrojów.
Całość odbędzie się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i trwać będzie od 27 czerwca do 26 sierpnia w godzinach od 8.00-15.30.

Całoroczny Stok Narciarski "Szczęśliwice" zaprasza na zjazdy kolejką grawitacyjną (kolejka typu "Alpine Coaster") oraz wjazdy dwuosobową kolejką krzesełkową na taras widokowy a także rekreacyjna jazda na nartach i deskach snowboardowych. Atrakcje dostępne dla młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji. Czas trwania akcji: 28 czerwca - 31 sierpnia 2011 g. 10:00 - 13:00.

W akcji biorą także udział miejskie pływalnie oraz baseny. Na Bemowie pływalnia "Pingwin" udostępni dla dzieci chcących wejść indywidualnie basen, grupy zorganizowane będą miały możliwość wejścia po wcześniejszym zapisaniu. Godziny otwarcia 9.00 - 14.00. Warszawianka Wodny Park na ulicy Merliniego 4 organizuje zajęcia dla dzieci z dziennych punków Dzielnicy Mokotów zgodnie z grafikiem. Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota, Rokosowska 10 (Pływalnia kryta - mały aqua park) organizuje pływanie rekreacyjne a także gry i zabawy w wodzie. Warszawskie Ośrodki Wypoczynku WOW „Wisła”, ul. Namysłowska 8
umożliwiają korzystanie z pływalni otwartej dla dzieci w wieku szkolnym za okazaniem ważnej legitymacji. Na terenie Pływalni "Orka" na ulicy Grzybowskiej 35 od 9.00 do 11.00 jest otwarta dla dzieciaków ze szkoły podstawowej natomiast od 11.00 do 13.00 dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Ciekawa akcja będzie prowadzona w Centrum Nauki Kopernik. Ponad 2 tysiące najmłodszych z punktów dziennego pobytu będzie mogło poeksperymentować w Centrum. Ponad to prowadzone będą warsztaty na temat nanotechnologii a także nowym materiałom. Odbędzie się to między 23 a 26 sierpnia 2011, udział będą mogły brać grupy zorganizowane w wieku 9-13 lat.

Organizowane będą również spotkania w Muzeum Narodowym. Prowadzone będą różne zajęcia warsztatowe dla grup zorganizowanych z punktów dziennego pobytu. Tematy zajęć to między innymi "Wyprawa na Olimp", czy "Przepis na mumię" oraz "Z archeologia za pan brat".

W stolicy zostaną zorganizowane spacery z przewodnikiem, które podążą szlakami Skłodowskiej-Curie czy też poznają kryminalne zagadki starej Warszawy. Dzieci poznają także różnorakie warszawskie legendy.

Dział Programów Edukacyjnych Teatr Wielki - Opera Narodowa zorganizował również atrakcje dla młodzieży, która ukończyła 14 rok życia. Od 11 do 24 lipca chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach wokalnych, aktorskich oraz scenograficznych. Uczestnicy podzielą się na grupy odpowiedzialne za scenografię, aktorstwo itp. aby ostatniego dnia zaprezentować sztukę na scenie Teatru Wielkiego- Opery Narodowej. Dla najmłodszych również zostały przygotowane atrakcje w Teatrze Wielkim pt. "Wielki dla małych" (dzieci w wieku 6-10 lat). W dniach 11 - 24 lipca w godzinach 10.00-12.00 będą prowadzone specjalne zajęcia muzyczne. Prowadzić je będzie Tamara Granat. Dzieci będą mogły nauczyć się gry na prostych instrumentach muzycznych, nauczyć się tańca bądź też posłuchać znanych utworów zagranych na fortepianie.

W dniach 21-28 lipca na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbędą się Dziecięce Ogrody Muzyczne przybliżające dzieciom historię tańca, jego zalety oraz różne formy. Pokazywane będą różne filmy na ten temat. Organizowane będą także konkursy z nagrodami. Za projekt odpowiedzialna jest Fundacja Ogrody Muzyczne.

Kolejną ciekawą propozycją aktywnego spędzania lata w mieście jest projekt Fundacji Art. "Królewskie spacery - w stronę europy" jest to cykl plenerowych działań kulturalnych oraz edukacyjnych dotyczących historii Polski. Będą się one odbywać w Arkadach Kubickiego oraz Ogrodach Zamku Królewskiego.

Jak co roku tak i tym razem grupy zorganizowane mogą odwiedzać stołeczne zoo. W tym roku akcja nazywa się "ZOObacz w mieście".

W placówkach oświatowych znajdują się punkty dziennego pobytu. Organizowane tam będą zajęcia dla młodszych uczniów, których przyprowadzają i odprowadzają rodzice. Punkty te są otwarte w godzinach 7.00-17.00 przez pięć dni w tygodniu. W punktach takich dzieci otrzymają posiłki, będą organizowane zajęcia sportowe, taneczne, wycieczki do kina, itp.

W każdej dzielnicy zlokalizowane będą punkty zajęć specjalistycznych. Znajdują się one w szkołach, bibliotekach, domach kultury, ośrodkach sportu i rekreacji. Niektóre punkty będą otwarte 5 dni w tygodniu, inne natomiast tylko w określonych dniach o konkretnych godzinach.

Warto także wspomnieć że przy okazji akcji "Lato w mieście" Miasto Stołeczne Warszawa organizuje także Lato poza miastem. Miasto przekaże 3 mln złotych na dofinansowanie różnych wyjazdów takich jak kolonie, obozy, survivale. Wyjazdy takie będą także organizowane za granicę. Program obejmie dzieci z domów dziecka oraz niepełnosprawne, ale jest także otwarty dla chętnych uczniów warszawskich szkół.


W tym roku w ramach akcja "Lato w mieście" zorganizowano:
134 punkty dziennego pobytu
246 punktów zajęć specjalistycznych
84 obiekty sportowo rekreacyjne

Źródło:Urząd Miasta Warszawa


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zabrakło informacji iż uczestnicy programu „Lato w Mieście" ponoszą częściową odpłatność za posiłki. Dzienna opłata za dwa posiłki - śniadanie i obiad została ustalona w wysokości 7 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.