Facebook Google+ Twitter

Warszawskie metro obchodzi piętnaste urodziny

7 kwietnia 1995 roku został otwarty pierwszy odcinek linii metra w stolicy. Dziś z podziemnej kolejki codziennie korzysta pół miliona pasażerów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Slodowiec.jpg&filetimestamp=20080505104829 Pierwsze plany budowy metra w stolicy pojawiły się w 1925 roku. Aż 70 lat warszawiacy musieli poczekać na oddanie do użytku odcinka pierwszej linii metra. Pociągi kursowały od Kabat do Politechniki.

Obecnie w godzinach szczytu, średnio co 2 minuty i 50 sekund, kursują 32 pociągi. Jest ich 40 - czyli 240 wagonów. To niezastąpiony środek transportu do pracy. Pierwsza linia została ukończona 25 października 2008. Ma 23 km i 21 stacji. II linia ma składać się z 28 stacji i mieć długość 31 km.

Źródło: tvn warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

lubię warszawskie metro :) i cieszę się że ktoś temu tematowi poświęcił swój cenny czas ! 5 *

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko,że budowa troszkę się ślimaczy, a metro zapewne pomogłoby chociaż częściowo rozwiązać trudności komunikacyjne stolicy.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się to metro.Co prawda, to tylko jedna linia, ale zadbana i czysta, co nie jest niestety normą w innych miastach na swiecie.
Nie podobaja mi się natomiast opinie i ciągoty, by dalsze jego linie budować przy wykorzystaniu pieniędzy z budżetu państwa.
To inwestycja miejska i powinna byc finansowana w taki sam sposób jak inwestycje inzynieryjno-komunikacyjne w innych polskich aglomeracjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.