Facebook Google+ Twitter

Warszawskie metro przewozi 140 mln pasażerów rocznie

Blisko 140 mln pasażerów skorzystało z podziemnej kolejki w ubiegłym roku. Najpopularniejszą stacją nadal było Centrum. Tuż za nią uplasowała się stacja Ratusz Arsenał i Politechnika.

Blisko 140 mln pasażerów skorzystało z podziemnej kolejki w ubiegłym roku. / Fot. Ania0ania, domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Marymont04.JPG Najwięcej w dzień powszedni metro przewiozło 568 tysięcy pasażerów. W weekend frekwencja była niższa - 319 tysięcy pasażerów w soboty, 231 tysięcy w niedziele. Porównując wyniki z ubiegłych lat można stwierdzić, że liczba pasażerów nie zmienia się drastycznie. W 2012 roku wyniosła 139,2 mln, a w 2011 - 140,4 mln.

Najpopularniejszą stacją niezmiennie jest Centrum. Skorzystało z niej 18,7 mln podróżnych. Dużo osób korzystało także ze stacji Ratusz Arsenał (14,89 mln) i Politechnika (12,78 mln). "Spory skok odnotowaliśmy na Młocinach, co może mieć związek z otwarciem mostu Skłodowskiej-Curie. Tam w ciągu roku liczba pasażerów zwiększyła się z 3,93 mln do 5,3 mln" - wyjaśnia cytowany przez TVN Warszawa Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego. Najmniej popularną stacją są wciąż Stare Bielany.

Wiadomości24.pl przypominają, że od 11 lutego wejdzie w życie nowy rozkład jazdy podziemnej kolejki. Pociągi będą kursowały rzadziej między godzinami szczytu, późnym wieczorem, a także w dni wolne od pracy. Wcześniej planowano likwidację nocnych kursów. Na razie będą one realizowane do czerwca.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.