Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17358 miejsce

Warszawskie metro szkoli maszynistów. Poprowadzą pociągi II linii

Metro szkoli przyszłych maszynistów. Poprowadzą oni nowe pociągi firmy Siemens dla I i II linii.

Metro chce pozyskać dodatkowo 140 maszynistów / Fot. Jacek Modrzejewski, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Slodowiec.jpg&filetimestamp=20080505104829Liczba pociągów w warszawskim metrze wzrośnie o 35. W związku z tym potrzebni będą dodatkowi maszyniści. Produkcja wagonów trwa już w wiedeńskiej fabryce Siemensa. Kolejne zostaną wyprodukowane w Polsce. 15 z nich będzie obsługiwać istniejącą linię. Reszta będzie przewozić pasażerów na budowanym centralnym odcinku. Pierwsza dostawa spodziewana jest na grudzień.

Metro chce pozyskać dodatkowo 140 maszynistów. Pierwszą dwudziestkę już w lipcu tego roku. Jak podaje Gazeta.pl ich szkolenie potrwa pół roku. Najpierw kandydaci zapoznają się z obecnym taborem.

Anna Bartoń z biura prasowego Metra Warszawskiego, twierdzi, że zainteresowanie naborem jest duże. Zgłosiło się czterech kandydatów na jedno miejsce. Wśród nich jest sporo motorniczych z Tramwajów Warszawskich i maszynistów zatrudnionych na kolei. Nie ma natomiast żadnej kobiety. "W całej 17-letniej historii od otwarcia pierwszego odcinka z Kabat do Politechniki wśród maszynistów, którzy prowadzili już pociągi z pasażerami, nie mieliśmy ani jednej pani" - komentuje Anna Bartoń.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.